Sedmý

4. října 2015 v 13:44 | Creencia
Přesně tolikátý semestr na právech jsem před dvěma týdny začala. A nějak nedokážu uvěřit tomu, že jsem to přežila bez ztráty kytičky. Jako dalších mých 30 spolužáků...Seděla jsem v aule, rozhlížela se a nenacházela tolik známých tváří... zase je nás o pár desítek míň...

Tento semestr je zároveň první, kdy se budu snažit zkloubit školu, učení a práci. Narvala jsem rozvrh do 2,5 dne s tím, že ty dva dny mám fakt nonstop od 8 do 8 :D Čtvrtky a pátky chodím do práce, vyšli mi v advokátce neuvěřitelně vstříc, tak jsem ráda. Do toho pendlování mezi Prahou, Olomoucí, fitness, přítel, diplomka a publikační činnost pro Oxford... Tak jsem na sebe zvědavá, jak to všechno budu zvládat, zatím to funguje- stala jsem se mistryní v timemanagementu, žádná volná minuta nepřijde nazbyt :D Snad poprvé v životě mi naši řekli, jestli toho nemám náhodou moc. Což je dost velkej rozdíl oproti tomu, co jsem poslouchala minimálně od maturity ("Nestěžuj si, že toho máš hodně, co mají říkat ti, co k tomu chodí do práce... vždyť máš školu jenom 4 dny v týdnu!")

Člověk to má takové, jaké si to udělá. Já jsem přes léto hodně přeorganizovala svůj dosavadní způsob života. A taky jsem udělala jeden docela zásadní krok. Prostě jsem si řekla, že budu šťastná a že budu dělat jenom to, co mě baví a naplňuje. A budu se obklopovat lidmi, kteří to mají nastavené stejně jako já. Z toho důvodu jsem ze svého života také vyškrtla lidi, kteří mě nějakým způsobem "brzdili" a brali mi energii. Spíš tu psychickou než fyzickou. A víte co? Funguje to! Nelituju toho a ať si za zády o mě lidé říkají, co chtějí. Brala jsem ohledy na všechny ostatní dost dlouho a myslím, že po 23 letech života je čas být trošku sobec a myslet také na sebe. :)

Mějte se krásně, užívejte podzimu (moje nejoblíbenější roční období!) a mějte se rádi!

C.
 


Komentáře

1 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 4. října 2015 v 21:36 | Reagovat

Přeji krásný podzim, taky jej miluji <33

2 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 9. října 2015 v 12:57 | Reagovat

No bez time managementu byz ty práva ani nedala, seš hustá, ale pozor, když seš takhle v zápřehu - zvykneš si na to a zapomeneš relaxovat .. Takže pořádně sportuj a bav se :)

S tím odříznutím to chápu a jsem ve fázi, když už k tomu tak-tak mám, ale prostě mi je líto odříznout lidi, se kterými jsem prožil mládí jenom kvůli tomu, že se jejich charakter nevyvíjí tak jak bych chtěl ...

3 Michelle Michelle | Web | 13. října 2015 v 12:56 | Reagovat

Podzim je super :)
Snad to všechno zvládneš. Takhle zorganizovanou mívám zimu, kdy je škola (nebo zkouškové), do toho brigáda v Brně, brigáda na sjezdovce no a nakonec i v salonu. Většinou už po tom měsíci a půl padám na ústa a potřebuju aspoň jeden den volna na regeneraci, těžko se ale hledá. Tak ti budu držet palce, aby jsi na ta ústa nespadla, byla by jich škoda. Takže snad si občas uděláš i volno! :) (s přítelem se odpočívat občas snad dá :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama