Červen 2015

Je pátek 20:30 a já jsem právě přišla z práce

26. června 2015 v 20:36 | Creencia
Mám za sebou 2 týdny v nové práci. Jsem nadšená, ale nebudu vám lhát- je to hodně náročné. Vstávám v 6 a domů se vracím většinou po 8, občas se poštěstí a odcházím z práce před 6 večer (a pak toho využiju a jdu cvičit :D ). Shodila jsem 3 kila za ty dva týdny. Vím, že je to kvůli tomu, že přes den nestíhám jídlo a taky tolik necvičím, takže ubývají svaly. Štve mě to, snažím se to napravit... Pociťuju jiný druh únavy. Nedá se to srovnat s únavu, když se člověk třeba 12 hodin učí na zkoušku.... tohle je jiné a navíc si nemůžete říct: "tak, teď si dám pauzu a podívám se na séroš" :D

Všichni jsou tam na mě v kanceláři milí, oslovují mě zdrobnělinou mého křestního jména, hodně mě chválí a za přesčasy dostávám luxusní čokolády :D Jsem za tu práci moc ráda. Ve většině advokátních kanceláří dostane praktikant práci sekretářky, vaří kafe, dělá administrativu a a vyplňuje všechno podle vzoru. Já za celou dobu uvařila 3 kafe klientům, co přišli na schůzku, a jinak mě pouští k opravdovým právnickým věcem. Dá se říct, že když nestíhají, tak na mě hodí svoji práci. :D Musím u toho hodně přemýšlet, ze srandy říkám, že je to vlastně taková těžší klauzura u zkoušky v reálu, akorát s tím, že ve škole dostanu maximálně F a tady bych mohla projet i 300 milionů Euro :D Tak píšu smlouvy, předžalobní výzvy, dělám analýzy, vymýšlím závěrečné repliky, navrhuju možný postup řešení, psala jsem stížnosti, žádosti, návrhy na zrušení rozhodčích nálezů, chodím v substitučce na soud... (samozřejmě, že všechno po mně kontrolují!). A já pak za to dostanu tu čokoládu :D Jsou zaměření na korporátní právo a mají hodně zahraničních klientů, takže přesně to, co bych chtěla po škole dělat.

V kanceláři jsou permanentně 4 advokáti, zbytek společníků dochází tak různě. Smutné je, že většině jich je dost přes 30 a nemají rodiny. Víte, ani se tomu nedivím, že nemají čas na osobní život. Když jsem četla americké knížky o právnících, tak jsem se podivovala, že tam ti advokáti pracují 60-70 hodin týdně. Já sama mám za tento týden 55 hodin a to jsem jako studentka :D Můj osobní rekord je úterních 14 hodin v kuse. Nedokážu si představit, že bych to takhle někdy v budoucnu měla. Až budu mít děti, tak to budu muset nějak vymyslet a pracovat z domova, protože bych svoje děti taky chtěla někdy vidět, že jo :D

Mějte se krásně a užívejte léto a prázdnin!
C.

Bude to tou karmou... :D

4. června 2015 v 18:53 | Creencia
Zatímco zimní zkouškové se mi lepila smůla na paty, tohle zkouškové se mi všechna ta nespravedlnost obrátila ve štěstí :) U státnicovek jsem sice měla tu horší možnou komisi, ale vytáhla jsem si super otázky. Klauzury mi vyšly hned napoprvé, testy taky... takže příští týden poslední 2 souborky a budu mít snad už hotovo!

No a 15. nastupuju do práce! Vzali mě do jedné advokátní kaceláře v centru Prahy, zabývá se korporátním právem, má zahraniční klientelu a suprově platí. Takže víc bych si snad nemohla přát :)

Bojím se to zakřiknout, ale fakt si myslím, že teď je kolem mě nějaká šťastná karma, protože mi všechno vychází... Nejsem tolik ve stresu, nehubnu (huráááá!!!!).... no snad to ještě vydrží :)

Počasí konečně vypadá opravdově letně, tak už se těším, až vezmu učení ven na terasu a chytnu trochu toho bronzu :)

A jak se daří Vám?

C.