Březen 2015

Oficiálně je jaro!

27. března 2015 v 18:52 | Creencia
Jaro už je oficiálně tady. V Olomouci 19 stupňů, zmzlinová sezóna zahájena! Bohužel si toho sluníčka a teplého počasí moc neužiju, protože vzhledem k mému kurzu práva s profesorem z Harvardu trávím každý den ve škole 7-12 hodin, končím nejdříve v půl 7 a hned co přijdu domů, tak se pouštím do dalších readingů amerických případů. Už jsem si na ten Harvardský systém zvykla, myslím, že tolik stránek soudních rozhodnutí jsem nepřečetla ani za celé studium českého ústavního práva :D Naštěstí pan profesor je moc milej a zase tolik to nehrotí. Každopáděn mě vytáčí jeho přirovnání USA k EU :D "No, sir. It's not the same. Not even close!" :D

Slunečný víkend jsem využila (mimo jiné) k dalšímu objevování Olomouce, od různých zkratek, zapadlých uliček, přes krámky, kostely a vyhlídkové věže, až po kavárny a bary... Bude mi to za rok a půl chybět... fakt že jo!

Jinak zítra se v Praze poběží půlmaraton, tatínek je tradičním účatníkem všech RunCzech závodů, takže budu dělat technický a morální doprovod.

Půl semestru za mnou, šíleně to letí! Přijde mi, že pořád něco dělám, ale vlastně jsem se ještě nic pořádně nenaučila... :D
Jo a dávám si jarní detox- každé ráno půl litru vlažné vody s citronem! Nevím, jestli to je tím, nebo proto, že jsem změnila před 2 týdny cvičení na břišáky, ale tento týden jsem udělala neskutečný progres! Akorát ta váha se mi zasekla na těch 51 kilech a nahoru to neleze :( Asi to bude jenom v hlavě. Měla bych tu váhu vyhodit a přestat se vážit!

A jak užíváte jara vy?
C.

(J)Elita národa

15. března 2015 v 10:09 | Creencia
Po týdnu opět všechny zdravím! Týden to byl náročný, ale zároveň plný zábavy. Prostě tak, jak by to mělo být :)
V týdnu jsme si s kamarádkovou udělaly v Olomouci holčičí večer - zašly jsme na nákupy, protože nám přišlo ubytovací stipendium :D Takže jsem stipendium proměnila v sáčko, šátek a náušnice z Orsay + džíny, sukni a šaty z Cameieu :D No a nakonec jsme to završily v našem oblíbeném café tomatovou polévkou a palačikami s malinami :D

Na další den naplánoval pan hokejista pro změnu romantický večer (jako překvapení pro mě) - ale (nejspíš z těch růží a vonných svíček) dostal střevní chřipku, takže se romantika odkládá.

A konečně v pátek jsme měli náš tradiční březnový třídní sraz s gymplákama. Už třetí! A z 25 lidí (z toho 2 v zahraničí), se nás sešlo 19, což překonalo rekord z minulého roku. A jako tradičně to bylo moc super! Klasické uvítací a rozlučkové objímací a líbací kolečko - protože my se máme rádi! :) Jinak pořád žádná svatba, pořád žadné dítě, nečekané rozchody, noví partneři, nová práce, pro někoho dokonce i nová škola (aneb studovat do 30 je normálka....)... Nejradši bych ten sraz měla přes celý víkend, abych si stihla pořádně pokecat se všema, za těch 5 hodin jsem ráda, že oběhnu všechny. Každopádně se ukázalo, že ačkoliv jsme rok od roku dospělejší a dospělejší, tak ve svém srdci a nitru jsme pořád ti bláznivý gympláci a pořád se máme rádi. Vážně- lepší třídu jsem si nemohla přát. A jsem vděčná za to, že jsme jako parta vydrželi. Největší průseráři na gymplu prostě musí držet spolu už navždycky! :)

Příští týden mi začíná 5 týdenní anglický kurz s profesorem práva z Harvardu. Německý certifikát mi je málo, tak musím mít i ten anglickej :D

A jak se daří vám?

C.

Stanov si cíle, ne limity!

8. března 2015 v 20:56 | Creencia
Už 7 měsíců cvičím s FitnessBlender. A jestli existuje něco jako zázrak, tak je to tohle. Když jsem v létě začínala, bála jsem se, že to se začátkem semestru dopadne jako se vším - nebudu mít čas a energii a seknu s tím. Ale velký omyl.... pokud nepočítám měsíc během zkouškového, kdy jsem si procházela nemocí a těžkým psychickým obdobím, tak cvičím pečlivě a pravidelně. A nejen s FB...
Tento týden jsem si dala opět do těla, udělala jsem přes 2 000 lehsedů, 5 dní po 400 v řadě, 2 dny jsem to proložila tréninkem na ruce a nohy, aby si bříško odpočinulo a nešlo mi to do objemu :) A je neuvěřitelné pozorovat, jak se vám tělo mění ze dne na den :) Přibrala jsem za tento týden poctivé 1 kilo (žádná voda), váha se konečně přehoupla přes tu magickou hranici 50 kg... (pokud jste četli minulé články, tak víte, že jsem teď s tou váhou bojovala, takže i kilo je úspěch! )

Nejsem žádný fitnessmaniak, neberu žádné energy drinky, proteiny, shaky, tyčinky, prášky apod... a klidně si po cvičení dám rohlík :D Nebo půlku čokolády :D Na tohle jsem už rezignovala. Samozřejmě že se snažím jíst zdravě a přečetla jsem spoustu článků o tom, co jíst před a po cvičení... ale prostě když chce tělo rohlík, tak nebudu jíst rýžové chlebíčky, že? :D (a všichni výživoví poradci a trenéři fitness mě můžou klidně ukamenovat :D )

Kromě toho, že mi cvičení dělá radost a neustále překonávání sebe sama mě motivuje jít dál, musím taky zmínit jednu věc, která je na tom všem snad nejlepší...

STALA JSEM SE VZOREM! :D Ano, já! Tento týden mi řekla spolubydlící, že jsem její vzor a že teď to cvičení bude brát taky vážně. A že každý den bude dělat lehsedy se mnou. Ano, mám teď parťačku a je to super! :) No a taky nesmím zapomenout na mé spolužačky z práv, které se mně už od podzimu ptají, co cvičím, jak cvičím, kam chodím, co jím a jakto, že to tak funguje! :) No a postupně jsem na jejich Instagramu nebo FB začala objevovat příspěvky a fotky z fitka a tak... ( tak doufám, že se jenom u těch zrcadel nefotí a fakt makají! :D ) Jedna moje spolužačka začala cvičit podobně jako já- nicméně je to trošku jiný level :D Má trenéra, chodí do fitka v 6 ráno před školou a pak na 2 hodiny večer. Kupuje si všechny ty 5kilové pytle s proteinem a další přípravky na odvodňování, růst svalů, omega 3 apod. Počítá si sacharidy, bílkoviny, cukry atd... chce být fitnesskou (aneb "malou kulturistkou"- jak já jim říkám :D ). Strašně to obdivuju a na druhou stranu vím, že to není to, co bych chtěla dělat já.
Jo a taky motivuju zástupce opačného pohlaví :D "ty vole, ode dneška začínám chodit do posilky každej den, vždyť ty máš lepší břicho než já!"

Svých cílů jsem dosáhla, ale chci a budu pokračovat. Cíl neznamená limit! :)

Mějte se a sportujte!
C.

Beauty Friday

1. března 2015 v 11:18 | Creencia
Jak jsem minulý týden psala, že ve škole se nic neděje, tak tento týden mi to na 100% vynahradil :D Seminární úkoly se hromadí a týden má pouhých 7 dní. A další týden přijde určitě další várka. No nebudu si tady stěžovat, protože jsem ještě pořádně nezačala nic dělat. Nebo tedy začala- ale ve svém velmi líném tempu :D Můj mozek si potřebuje odpočinout po zkouškovém.
Abych jeho regeneraci napomohla, udělala jsem si v pátek "beauty day". Konečně jsem si zašla ke své úžasné kadeřnici - takže mám zpátky mikádo a jsem strašně spokojená :) No a potom jsem si zašla koupit kosmetiku. Původně jsem potřebovala jenom řasenku, ale nakonec jsem rozšířila svou sbírku rtěnek o 2 růžové odstíny, na doporučení paní odbornice jsem si k tomu pořídila novou tvářenku... a samozřejmě, že musím mít i ladící laky na nehty k tomu! V drogerce jsem potom opět neodolala BabyLips, takže už mám 3 a asi mi už nezbývá nic jiného, než doplnit celou kolekci :D Následovala zastávka v Yves Rocher a do Lush jsem radši už ani nedošla, protože bych celý březen už byla asi jenom o vodě a chlebu.
Já nikdy nebyla na líčení, malovat jsem se začala vlastně až ve druhém pololetí v prváku na gymplu a od té doby pořád držím klasiku - řasenka, linka, lesk na rty + pudr nebo korektor, když jsou "zlé" časy :D A tak nějak jsem i líná se malovat, když nejdu fakt někam ven do společnosti, takže třeba o zkouškové jsem chodila i do školy nenamalovaná na písemné testy :D Že by deprese a rezignace na všechno?
"Umění" tvářenek, rtěnek, korektorů a konturování jsem objevila vlastně až na vysoké škole. A taky proto, že jsem chtěla vypadat na svůj věk a ne pořád na 16 :D Tou dobou jsem začala taky sledovat jednu americkou youtuberku a její beauty videa a strašně jsem to obdivovala. Já třeba nikdy nepochopím ta kouzla s očními stíny, používám je tak 3x do roka a to ještě tu béžovo-hnědo-zlato-bronzovou klasickou paletku, kterou mám už asi 6 let. A ty štětce? Já mám všehovšudy 2 a to je určitě používám špatně :D
Každopádně poslední 2 roky se mi ta dekorativní kosmetika strašně rozšířila, vždycky se mi všechno vešlo do jedné taštičky a teď už si asi budu muset vynahradit nějaké větší místo. Minimálně rtěnky, lesky a balzámy by si zasloužily vlastní krabici :D

Tímto bych svůj- tentokrát hodně holčičí- příspěvek ukončila, než to tu začne být moc bárbínkovsky načančané. Přirozená krása je stejně nejlepší a stačí podtrhnout jenom něco, nemusíte mít na obličeji tunu make-upu :)

A jak se líčíte vy, holky?
Pokud by to četli nějací zástupci opačného pohlaví - co si o make-upu na holkách myslíte?

C.