Leden 2015

365 dní vděčnosti

4. ledna 2015 v 19:16 | Creencia
Zdravím :)
Na FB a Instagramu jsem se podělila s jedním mým "ročním projektem", a ačkoliv jsem to vůbec neočekávala, dostala jsem na to spoustu kladných ohlasů i otázek. A protože "chceš-li změnit svět, musíš začít u sebe", rozhodla jsem se, že se o to podělím s vámi a třeba se to rozšíří dál :)

365 věcí, za které jsem vděčná

Život není jednoduchý a každý z nás se dostane někdy do fáze, kdy se cítí na dně a nevidí smysl svého života. V Americe a v Anglii má snad každý člověk psychologa(psychoterapeuta), za kterým chodí. Jenže u nás se stále drží předsudek, že k psychologovi chodí jenom blázni a jiní labilní jedinci. Naštěstí se tzv. life- coaching/counseling pomalu rozšiřuje k nám. Určitě znáte různé stránky o osobním rozvoji, já např. miluju firstclass, Petra Havránka apod.... v Olomouci jsem navštívila seminář o duševní pohodě, který pořádala katedra psychologie, a strašně mi to dalo. Opravdu není za co se stydět, když potřebujete v těžkém období někoho, kdo by vám pomohl.

Vraťme se k tomu projektu. Vychází z anglického "365 days of gratitude/appreciation , 365 grateful" apod. Smysl je v tom, že každý večer si napíšete jednu věc, za kterou jste ten den vděční. Něco, co jste dokázali, co se vám povedlo, co nebo kdo vám udělal radost. Protože i v tom nejhorším dni, který je- s prominutím- na hovno, tak když se pořádně zamyslíte, tak jednu maličkost najdete. Třeba ten den nepršelo. Někdo vám otevřel dveře, koupili jste si něco pěkného, někoho jste potkali....
Můžete napsat jedno slovo, jméno nebo popsat situaci na 3 stránky... záleží jen a jen na vás! :)
A věřte, že když se každý večer zamyslíte nad uplynulým dnem, tak se začnete na ten svůj život dívat jinak :) A svět bude hned krásnější a vy optimističtější, pokornější a šťastnější :) Protože když jste na dně, tak se máte vždycky od čeho odrazit! :)

V Americe/Anglii prodávávají bločky, já si ten svůj vyrobila z klasického notýsku a polepila barevným papírem a samolepkami. Nazvala jsem to " 365 věcí, za které jsem vděčná - 2015" Vy si to ale můžete pojmenovat, jak chcete :) A nejlépe si ten bloček/diář taky nějak sami zkrášlete, aby jste k tomu měli ještě více osobnější vztah.

Takže.... kdo se přidá? :)

C.