Září 2014

Letos o dušičkách zapálím o 3 svíčky víc.

28. září 2014 v 18:00 | Creencia
Dneska slaví rodiče výročí svatby- už jsem se o tom zmiňovala několikrát- jsou mým velkým vzorem a jejich lásku bych taky chtěla zažít. Jejich výročí slavíme všichni společně - speciálním obědem, dortíkama a čtením dopisům, které si posílali každý den, když studovali v jiných městech :)

Dnešek je ale trošku jiný.
Sobota večer. Autonehoda nedaleko mého domova. Dva vrtulníky, 5 mladých zraněných lidí. Až v noci se z facebooku dozvídám, o koho jde....
Všichni držíme palce a věříme, že doktoři v Motole jsou machři.
Dneska kolem 3 mi volá V. Chci mu popřát k svátku, ale nedostanu se k tomu.... L. svůj boj prohrála už během noci, odpoledne se k ní bohužel připojili i K. a D. .... "Musíš být teď silnej." Na víc se nezmůžu. Jdu to říct dolů našim, jenom tak sedíme v obýváku a mlčíme.

Bylo jim 18. O rok mladší než moje ségra. Chodili jsme spolu na základku a vyrůstali na stejném sídlišti. Neznali jsme se nějak extra, spíš jen od vidění, pozdravili jsme se... ale stejně to člověka zasáhne.
Kluk, který řídil, bude žít dál. S vědomím, že zabil své kamarády. Do háje. Měli celý svůj život před sebou, čekala je ta nejlepší léta mládí.

Hned jsem si vzpomněla na Péťu. V srpnu to bylo 9 let. Zase mi přijde, jako by to bylo včera. Chce se mi vylézt na Žižkovskou věž a křičet, jak život není fér. Proč kamarádi odcházejí a svině zůstávají (?) .

Prosím, nemachrujte za tím volantem. Nepijte ani nehulte. Protože nejsme nesmrtelní.

C.

Do třetice všeho dobrého

23. září 2014 v 20:10 | Creencia
Zdravím všechny :) Poslední 2 týdny jsem to měla strašně moc hektické... dovča v jižních Čechách (miluju Krumlov a na Hluboké jsem si připadala jako princezna!!!) byla naprosto úžasná - už ani nelituju, že ten Řím padnul :) A jelikož jsem ještě pár tisíc ušetřila, tak jsem si na slevomatu zaplatila na svoje narozky 3 denní Amsterdam. Oslavit narozky v Amstru- proč ne??? :)

Taky jsem zahájila další semestr. A potřetí se nastěhovala do Olomouce. Opět mě v neděli postihla nostalgická nálada a já si uvědomila, že mám ty nejlepší rodiče na světě a jsem jim vděčná za všechno, co pro mě dělají. Protože vlastně jen díky nim můžu studovat a bydlet v Olomouci... A až budu ta úspěšná a bohatá právnička, tak jim všechno vrátím a zaplatím jim cestu kolem světa!!!

Nové bydlení je super- udělaly jsme si to se slečnou K. moc hezké a útulné. V pondělí proběhly také velké nákupy, protože nám chybělo tolik věcí (třeba struhadlo, jar na nádobí, koš na prádlo apod. :D )

Co se týká školy, tak mám 3x do 8 do večera, z toho 2x od 8 do 8.... hned v pondělí jsem chytila jednu velkou depresi a schýzu z předstátnicové ( rozsahově ještě rozsáhlejší než státnice) z trestního práva, která mě čeká v zimě. No a už se ani nedivím, že se na to učí všichni už teď. Od října začnu taky :D A už hned úkoly a milion čtení a už po 2 dnech nevím, s čím začít dřív :D
Jedna super věc je, že jsem se dostala do lidskoprávní kliniky, což bylo moje velké přání a cíl pro rok 2014. Sice to bude časově hodně náročné, ale strašně mě to baví, takže to určitě půjde! :) A taky jsem si zapsala 2 anglické odborné předměty pro Erasmáky, takže asi někam budu muset vycestovat :D Teď je strašná chvála na Švédsko, které mě vždycky lákalo :)
Jinak první týden je ve znamení seznamovacích a "open" a "semester start up" parties, takže se po večerech rozhodně nenudím :D

A jak jste začali školu vy? :)

C.

Fit & workout week- jídelníček/sport

9. září 2014 v 22:03 | Creencia
Svatební přípravy jsou v plném proudu, absolutně nic nestíhám. Do toho zápis předmětů, do toho nám zrušili můj vysněný zájezd do Říma a Vatikánu (naštvaná skoroprávnička je pro cestovní kanceláře hodně špatná situace a já jsem byla odhodlaná za porušení VOP vysoudit snad i miliony), takže místo toho bude romantika v Českém Krumlově a na Hluboké :D

A ještě mi nejde se 2 dny přihlásit na blog a musela jsem po 100 letech použít Explorer. Doslova jsem ho vyhrabala ze smetiště počítačové paměti :D A absolutně nic mi to tady neukazuje.

Níže tedy máte můj týdenní rozpis :) Berte na vědomí, že nejsem žádný výživový odborník a moje stravovací návyky nejsou nic moc, takže některé dny jím málo, někdy víc, nejspíš to nebude nutričně úplně košér... a tak vůbec :D Takže si ze mě hlavně neberte příklad!!! Je to moje jídlo, moje cvičení a já to přežila :D


Fit & Workout week- RESULTS

1. září 2014 v 13:09 | Creencia
Mám to za sebou a jsem nejvíc šťastná a spokojená, plná energie a endorfínů :) Nevěřila jsem, že nějaký cvičení podle videí může mít nějaké výsledky za pouhý jeden týden, ale FitnessBlender mě naprosto dostal. Pořád to nedokážu pochopit, jsem nadšená a rozhodně budu podle nich cvičit dál a zapojím se do jakýchkoliv jejich "výzev" :)

A taky jsem na sebe pyšná, že jsem to celých 7 dní vydržela a po 2 dnech, kdy jsem myslela, že umřu, to nevzdala :)

Jak to tedy dopadlo?

Váha se mi nezměnila, ale rozhodně mám pevnější zadek, stehna (už tam jde vidět trošku svalíček :D), opět se mi začaly rýsovat svaly na rukou a můj minipekáček buchet :D A co mě nejvíc dostalo- mínus 2 cm na břiše!!!! (Pas pořád stejný, ale kdyby se zmenšil, tak mi už asi lezou ven vnitřnosti :D ) Stehna u třísel a zadek mínus 1 cm a lýtka mínus 0, 4 cm ( :D) :) ostatní obvody zůstaly stejné, ale rozhodně jde vidět, že se to formuje a není to takové to rosolovité e-e :D

Kromě cvičení jsem se taky snažila jíst zdravě. Bohužel s jídlem bojuji celý svůj život, nejsem bůhvíjaký jedlík a to jsem zjistila i tento týden. Jím prostě málo, ačkoliv nemám hlad a přijde mi, že jím víc než dost :D

Můj minimální denní příjem k přežití by měl být 1353 kcal/ 5661 kcal. To je množství, které moje tělo potřebuje na to, aby fungovalo. Tolik se spálí za den, když nic neděláte, jenom sedíte a koukáte do zdi. A pokud ten den vykonáváte nějakou pohybovou aktivitu (ať už to je sport, chůze, větší úklid, nákupy apod.), tak byste k tomu měli připočíst dalších 700- 1000kcal navíc. Což vyšlo konkrétně pro mou osobu na 2165 Kcal/ 9058 kJ... a to je strašně velký číslo, nikdy bych neřekla, že tohle je pro normálního člověka!
Samozřejmě energetická hodnota není všechno, důležitá je hlavně vyváženost všech složek (vláknina, bílkoviny, cukry, tuky...) a to se stále učím... :)

Během týdne přidám můj denní "rozpis"- co jsem cvičila, co jsem snědla, nějaký ty kalorie a tak :)

C.