Srpen 2014

Book Tag od Gooverky

28. srpna 2014 v 14:00 | Creencia

1) Dělá se ti špatně, když čteš v autě?

ANO!!!! Přečtu jednu stránku a už skoro otevírám dveře a skáču ke krajnici. Ale vlak, metro, tramvaj mi nevadí :)

2) Který z autorů má podle tebe originální styl psaní a proč?


Určitě originální psaní má z českých autorů Hrabal a já tento styl naprosto nesnáším. Souvětí na celou stránku, přeskakování z myšlenky na myšlenku. Protrpěla jsem 2 knihy z povinné četby na gymplu a nikdy víc.
Jinak si myslím, že každý autor má jiný styl a proto je to originál sám o sobě :)

3) Série knih o Harry Potterovi nebo Twilight Sága? Sepiš tři body, které tvou odpověď obhájí.


Jednoznačně Harry Potter
1. 1. Prožila jsem s ním celé své dětství a rostla jsem s ním.
2. 2. Není to jenom kýčovitá love story a milostné trojúhelníky.
3. 3. Nemám ráda upíry :D

4) Kniha s ilustracemi, nebo bez nich?


Až na Malého prince, který by bez ilustrací ztratil své kouzlo, nemám k ilustracím vyhraněný názor. Když se tak zamyslím, tak většina knih, které jsem četla, byla bez ilustrací :) Ale třeba komiksům jsem nikdy nepřišla na chuť, nebaví mě.

5) O které knize sis myslela, že je skvělá, ale později si zjistila, že vlastně za nic nestojí?
Sbohem, Armádo od Hemingwaye. Hemingway je prostě pojem a kdo od něj nic nečetl, jako by nebyl. Bohužel mě tato kniha velmi zklamala a nejspíš i odradila od dalších jeho děl. Příběh mě vůbec nevtáhl do děje a strohý novinářský styl se mi nezamlouvá.
Podobně dopadl i Obraz Doriana Graye.
No a taky nesmím zapomenout na slavné 50 Shades of Grey. Sáhla jsem po ní ze zvědavosti, protože o ní všichni všude básnili. No… Větší blbost jsem v životě nečetla :D

6) Kdy ses do čtení knih zamilovala?


Ještě dřív, než jsem začala číst J Už jako tříletá jsem znala všechny obrázkové knížky s těmi krátkými texty na každé stránce z vyprávění nazpaměť a tak jsem vždycky "četla" rodičům :D Jinak čtení jsem propadla hned v první třídě s první knížkou a četla jsem všude a pořád J Nejdřív různé pohádkové knížky, pak Kája Mařík a pak už přišel Harry Potter, Tolkien, Artemis Fowel a jelo to.. J

7) Jak jsi na tom byla s literaturou ve škole?
Na základní škole mě to nějak moc nebralo, na gymplu jsme dostali nejpřísnější, ale zároveň nejlepší profesorku češtiny. Literaturu nás učila na vysoké úrovni, samé rozbory děl, 100 autorů mimo skripta… Bavilo mě to, ale bylo to fakt náročné a půlka třídy propadala. Až na jednu jedničku jsem vždycky měla dvojku na výzu a patřila jsem k těm lepším ve třídě (Ti lepší teď studují ČJ a literaturu na UK a jsou nejlepší v ročníku, jenom já jsem se nějak odtrhla mimo obor :D )

8) Pokud bys k narozeninám dostala knihu, kterou už jsi četla a nelíbila se ti, co by si dělala?

Dala bych ji někomu jinému- kamarádce nebo ségře :)

9) Čteš si na nějakém specifickém místě?

Dřív jsem četla JENOM v posteli, ležela jsem na břiše. Teď čtu hlavně ve vlaku, v metru a když sedím na zahradě a opaluju se :D A večer před spaním se vracím ke svému postelovému stylu na břiše :D
10) Zakládáš knihy záložkou, nebo ti stačí obyčejný kus papíru?
Nejradši bych si knihy zakládala vždycky záložkou (teď mám jednu krásnou z ručního papíru a se svým znamením), ale většinou není po ruce, takže klasicky účtenka, jízdenka, reklamní leták, obálka….

11) Můžeš v knize skončit kdekoliv, nebo čekáš až do konce kapitoly?

Vždycky, ale opravdu vždycky se řídím kapitolami. Nikdy bych nedokázala odložit knihu třeba v půlce, prostě NE :D

12) Jíš nebo piješ při čtení?

Rozhodně nejím, od mala mi naši cpali do hlavy, že u jídla se nemůže číst. Ani žádné svačiny nebo zobání. Ráda si ale ke knížce uvařím čaj (který většinou vychladne, protože se do toho tak zaberu, že na něj zapomenu :D )

13) Dokážeš při čtení něco poslouchat?


Upřímně, když čtu, tak kolem mě můžou padat i trakaře nebo bomby a se mnou by to ani nehnulo. Při čtení prostě okolní svět vypnu a jsem v tom svém. Už od mala J
Takže mi nevadí puštěné rádio, televize nebo když se vedle mě někdo baví :)

14) Dokážeš přeskakovat stránky?

NE :D I když to byla třeba nudná povinná četba, tak jsem nedokázala nikdy nic přeskočit. Ale můj zlozvyk, kterému se snažím vyhýbat, je, že když už se blížím ke konci a mám nějaké tušení, jak by to mohlo dopadnout, tak nevydržím a přečtu si poslední stránku. Já vím, to je skoro na trest smrti, ale já si nemůžu někdy pomoct….

15) Jak hledáš knihy, které budeš číst?

No tak v Praze to jde samo- vždycky se objeví nějaký nový hit a všichni to musí přečíst, všichni se o tom baví, píší na FB, a kdo to nečte, není cool :D Potom reklamy z metra na eskalátorech :D … Jinak vyhledávám knihy od svých oblíbených autorů a na doporučení od známých ;)

Fit & Workout week

24. srpna 2014 v 12:50 | Creencia
Zdravím vás všechny :) Úspěšně jsem ukončila stáž na soudě- spokojená, poučená, sebevědomejší, chytřejší, zkušenější a taky mimo formu :D (A taky jsem ukončení stáže náležitě zapila na kamarádčině oslavě, která byla tak strašně super, že jsem ani nešla spát. Seznámila jsem se s novými lidmi, byla sranda a já se vrátila do svých "náct" a pařila, jako kdyby měl být další den konec světa :D Potřebovala jsem si takhle zablbnout a uvolnit jako sůl :) ) Po zkouškovém jsem se vrhla do zdravé výživy a sportování. Bohužel nasazenou laťku jsem nevydržela- ke sportu jsem se dostala tak jednou týdně a o jídle radši ani nemluvim. Navíc všude samé oslavy a grilovačky...
Takže vzhledem k tomu, že mám teď 4 týdny volno a přes den čas, než začne škola, rozhodla jsem se, že následující týden půjdu fakt do sebe a zkusím to svoje tělo zase nastartovat. A následující týdny se budu snažit pokračovat, ale jelikož už tam mám naplánované nějaké aktivity, tak asi nebudu mít tolik času se věnovat přípravě jídelníčku, počítání kcal/kJ apod :D

Můj "plán" níže... :)

Měli by mi vzít řidičák...

18. srpna 2014 v 18:01 | Creencia
Poslední víkend jsem prožila v přírodě. S rodinkou jsme vyrazili do středočeských luků a hájů a na houby. Na houbách jsem už letos jednou byla, ale našla jsem fakt "houby" :D Po lese jsme chodili asi 2, 5 hodiny a já po hodině už začala šílet, protože jsme potkávali lidi s košíkama plných hub a my jsme našli jednu bedlu... Ale zase jsme objevili plnou stráň borůvčí, takže dobrá sváča! :) No nakonec jsme se dočkali i my a celkem jsme si domů odnesli asi 8 hub :D Z toho 3 hříbky jsem našla já. No nic moc, já vím, ale stejně jsem z toho měla radost jako malá :) Další zážitek byl, že se nám ztratil taťka a cestou zpátky jsme šíleně zmokli. Ale bylo to moc fajn. Takový útěk do přírody jsem potřebovala- čerstvý vzduch, šumění stromů, vůně mechu, dřeva a jehličí... fakt paráda!

No ale tento týden začal zase opakem idylky. Odřela jsem auto. Už zase. Pro změnu jiný. A zase nový. (Asi bych si měla pořídit nějakou 100let starou a malou plechovku a bylo by mi to jedno). Jo, jsem blbka. Nevim, měla bych se vrátit do autoškoly nebo jít na nějaký vyšetření periferního vidění, protože to už fakt neni možný. Jsem strašně naštvaná, samozřejmě jsem to obrečela jako malá holka a hned volala taťkovi. Tatííí *fňuk, fňuk, fňuk* j-j-j-já jsem *fňuk, fňuk, fňuk* toooo... o-o-odřela auto *velkej fňuuuuuuuk* - (minuta ticha): Hm. Kde? Jak moc? Kde jsi? Přestaň brečet!!!
Jo, tatínek mě nezabil a vzal to celkem v klidu, až jsem se sama divila. No sice si teď budu muset sáhnout do tajných úspor, ale za chyby se platí.

Doufám, že tento týden o to líp skončí. Kamarádka slaví narozky, pozvala asi půlku Prahy, takže po dlouhé době bude pořádná pařba :)

Mějte se!
C.

Není právo jako právo

13. srpna 2014 v 17:49 | Creencia
Je neuvěřitelné, jak čas rychle letí, když vás práce baví. A mě baví moc a moc
Rukama mi už prošlo hodně lidských osudů. Někdy to je jak ve Slunce, seno... někdy se mi z toho chce brečet a někdy jen kroutím hlavou, jaķé špíny jsou na sebe lidi schopni hodit. Trestní úsek je samozřejmě zajímavější, obžalovaní mění svá doznání, policajti jsou samozřejmě ti nejhorší a při výslechu všechny mlátí atd. Jinak je to hodně papírování, obsílání a listování ve spisu. Takže se vždycky strašně těším na hlavní líčení a dokazování. Věnuje se mi i jedna státní zástupkyně, takže to mám ze všech stran :-)
Ale abyste měli představu - většinou se dělají platební příkazy, dlužníci se samozřejmě nedostaví, jednáte se bez nich a vždycky to dopadne stejně. A papírování je to strašný :-D potom jdou hodně rozvody a vypořádání majetku - kromě 2 případů jsem se setkala s jasnými, rychlými rozvody, kdy se manželé dohodli, takže je to pořád to samé dokola. Hodně jsou opatrovnické věci a výživné. Nutno podotknout, že některé manželky jsou uplné hysterky :-D
A v těch trestních věcech jde většinou o recidivisty - krádeže, loupeže, podvody. Už jsem se dostala i k nebezpečnému pronásledování, ublížení na zdraví, sexuálnímu nátlaku a tak ;-) na vraždu jsem se šla podivat na soud vyššího stupně a na státní zastupitelství. Je to docela drsný, hlavně ty důkazy a fotodokumentace. Byla jsem překvapena, že to můj žaludek zvládnul.

Konečně vím, co je to opravdové právo. Že to je fakt drsná branže, náročná a nevděčná. Práce v AK je fajn - ale psaní smluv podle vzoru, vymáhání pohledávek a závěti pro mě už není právo :-) to zvládne každý student po 2 semestrech na právech, něco sekretářka nebo cvičená opice :-D

A jak se vede vám?
C.

Bude svatba a miminko!

4. srpna 2014 v 22:18 | Creencia
Nebojte, ne moje :D

Moje úžasná nejlepší olomoucká kamarádka a ta nejkrásnější budoucí právnička v ČR se zasnoubila! Samozřejmě že se to tak nějak čekalo a bylo to na spadnutí, ale stejně to člověka vždy mile překvapí :) A tak se na tu svatbu a přípravy a to všechno kolem těším snad víc než budoucí nevěsta :D Po večerech nedělám nic jiného, než že koukám na různé dekorace, šaty, inspirace na rozlučku se svobodou, hledám na youtube písničky a tak :D Jo, jsem blázen a nejradši bych se vykašlala na nějaký práva a založila si svatební agenturu.
Jo a taky mě budoucí ženich jakožto družičku chce dát na svatbě dohromady se svým kamarádem- družákem. ( "Družák"- existuje to slovo vůbec?) Což by bylo jak z béčkového hollywoodského filmu o svatbách :D

Tak a další moje kolegyňka právnička porodila krásnou holčičku. A další dvě jsou v očekávání :) Jojo, je tu právnický babyboom! :-)

A v sobotu se oženil můj kamarád, který je o 2 roky starší a známe se doslova od plenek. Byla to krásná tradiční česká svatba se svíčkovou a domácími zákusky. Všichni plakali :-) A bílo-modrou kombinaci jsem si naprosto zamilovala.

Ach, všude je tolik radosti a lásky a zamilovanosti... hned je ten svět krásnější a růžovější, nemyslíte? :)

C.