Červen 2014

Léto, kde jsi?

30. června 2014 v 16:24 | Creencia
Venku to vypadá, jako by se léto někde zapomnělo. Hlavně sluníčko. Pořád prší a prší. A to jsem se těšila, že první 2 týdny prázdnin, kdy mám ještě volno a nebudu si ještě hrát na velkou právničku, se pořádně opálím. No ještě jeden týden zbývá, tak snad se dočkám. Předpovědi počasí nevěřím, už mě o víkendu naprosto zklamala :D

A jelikož je venku ošlivě a nedá se nic moc dělat, tak jsem se vrhla na vaření a na pečení :D Máme spoustu domácího ovoce ze zahrádek našich známých, takže jsem ve svém živlu :) Dneska jsem ukuchtila americké pancakes s třešnovou omáčkou a šlehačkou a než jsem to stihla vyfotit, abych se mohla pochlubit na instagramu (ach ano, i já!) tak se mi ten komínek zhroutil... a musel se tím pádem rychle sníst, že? :D K zítřejší snídani mám v plánu wafle s další ovocnou omáčkou, taky bych chtěla zkusit čokoládovo-třešňové muffiny a pak.... ( asi umřu na glykemický záchvat....)

A taky jsem strašně dlouho neměla těstoviny, takže si někdy k obědu udělám "mac & cheese".

Kromě kuchtění se samozřejmě věnuju i svým kamarádům, na které jsem neměla o zkouškové čas. Spousta z nich navíc teď odstátnicovala, ať už Bc. nebo Mgr./Ing., tak se oslavuje a oslavuje a oslavuje. Ve středu jsme si naplánovaly s mojí blonďatou A. sportovní den a ve čtvrtek mám sraz s kamarádkou ze základní školy, se kterou jsem se neviděla snad 100 let :D Strašně moc se těším, máme si toho tolik co říct, že snad pojedeme i přes noc! :)

A dalším prázdninovým bodem je rodina. O víkendu jsme byli na návštěvě u bratránka a sestřenky - strašně ty děti miluju a blbnu s nima, jako by mi bylo 10 :) :) :) A příští víkend je tradiční rodinná sešlost u babičky :) Sejde se tam celé příbuzenstvo z mamčiný strany, bude se jíst, pít, veselit, jíst, pít a zase jíst! :D

A jak začaly prázdniny u vás, co máte v plánu?
C.

Nákupy aneb Odměna za zkouškové!!!

27. června 2014 v 12:00 | Creencia
Pokud jste četli minulé články, tak jistě víte, že taková moje malá/velká motivace na zkoušky bylo to, že pak vezmu kreditku a udělám si radost! :)

Tak jsem si ji teda udělala :D


1. Černá kabelka s pevným dnem a stěnami! Dostatečně velká na svačinu, pití, zákoníky a složky se spisy :) K soudu jako dělaná! .)
2. Černé balerínky na malém klínku..... potřebovala jsem :D
3. Plavky.... uffff, myslela jsem, že letos žádné padnoucí nenajdu. Nakonec se na mě usmálo štěstí. Růžová sice není moje favoritka, ale je to taková sytá růžová, tak to přežiju :D
4. Kraťasy :) Jelikož jsem o jedno číslo zhubla, tak jsem akutně na léto potřebovala nové :)
5. Naprosto úžasné šaty!!!!! Jak řekla kamarádka: "Ty jsou šité přesně na tebe!" Ano, byla to láska na první pohled, takže cedulka s cenovkou v té chvíli byla vedlejší :)
6. Džíny. Tmavě modrá úzká klasika :)

K dokonalosti chybí už jen nějaké to sáčko. Jenže letní kolekce nejsou se sáčkama kamarádi. Takže až na podzim :)
Také jsem si koupila další 3 knížky do mé právnické série od Johna Grishama, už se těším na letní počteníčko! :)

A abych nezapomněla... mám konečně vlasy dole! Fotku sem dávat nebudu, ale pokud znáte film "Neděle u Tifannyho", tak je mám jako hlavní hrdinka :) (I moje přárodní barva tomu odpovídá :D )

A co vy a prázdniny, jak si je užíváte a co máte v plánu? :)

Zlatý devadesátky!

20. června 2014 v 19:31 | Creencia
Tímto krásným dnem mi skončilo zkouškové! Bože, jsem šťastná jako blecha a ještě mi to pořádně nedošlo :D Ano, tolik obávané zkouškové, které je prý nemožné zvládnout bez ztráty kytičky, mám za sebou.

A u mě vždycky, když skončí nějaký pro mě emocionální období, nastává období nostalgie :D A tak jsem si zavzpomínala na 90. léta minulého století (a tisíciletí) - s hrůzou jsem zjistila, jak jsem už stará :D A dojemně jsem musela zkonstatovat, že 90. léta bylo stejně to nejlepší období mého žiovta, prostě dětství....

1. Pokémoni v 6 ráno :)
2. SuperMax, Kouzelná školka a nedělní pohádka na ČT!
3. Dáda, Šmoulové a Svěrák s Uhlířem
4. Cukrkávalimonádačajrumbum, guma, školka s míčem, nešlapej na zem- je tam láva.
5. Walkman a discman, tamagoči!
6. Tajný půjčování bravíčka a bravogirl od starších sourozenců :D
7. Lunetic a Holki
8. Nokia a Windows 97!
9. Alík, potom Lidé.cz a ICQ
10. Za vysvědčení jsme chodili do mekáče na Happy Meal a to byl nejlepší den v roce! :)

A spoustu dalších super věcí, které dnešní generace dětí nezažijou. Generace, kde už 3leté děti ovládají iPhony, iPady, MacBooky, v 10 letech mají profily na facebooku a ve 13 už začínají panikařit, že jsou ještě panicové a panny.
Je mi to líto.

Měla jsem úžasné dětství, které bych za nic na světě nevyměnila. Kéž bych se mohla vrátit a už tehdy to ocenit tak jako dneska.... :)

A nakonec přikládám článek, který to vystihl naprosto přesně.... moje raná puberta jako vyšitá!

http://www.bulwar.cz/12-veci-ktere-jste-delali-jako-teenager-kolem-roku-2000/

A jaké byly vaše 90tky a dětství? :)

Treste, treste.... za co mě trestáš..?!

14. června 2014 v 9:18 | Creencia
Zase jednou jsem měla víc štěstí, než rozumu. I když i to ke zkouškovému patří, ne? Klauzuru z trestního práva jsem tedy psala po druhé. Ve stejný den jsem měla další zkoušku a ve středu mega vyhazovačku z korporátního práva. Asi si dokážete představit, jak to vypadalo s mýma nervama.... Ačkoliv jsem si to nechtěla připustit a tvářila jsem se, že je všechno v pohodě a že to dám, tak došlo podruhé na pláč, odcházení ze školy a totální resignaci. Mamka pro mě chtěla do OL přijet, že v takovém stavu tam nemůžu být sama... což mě totálně vystresovalo ještě víc a uklidnila jsem se :D Jo, jsem divná :D Navíc mám svou úžasnou a positivní slečnu K., se kterou to nějak táhneme společně. Úspěchy i neúspěchy.
Pondělní klauzuru z trestu netřeba komentovat. Už po přečtení jsem věděla, že to bude zoufalé. A zoufalé situace si vyžadují zoufalé činy, tak jsme se slečnou K. provedly malou tajnou konzultaci. Která ovšem nebyla zas tak tajná, protože nás přitom pan docent nachytal, ale naštěstí nám ty papíry nevzal...no řeknu vám, že poprvé na výšce jsem něco takového udělala a hned z toho byl průs**, srdce se mi zastavilo... a už nikdy víc! Po klauzuře jsem věděla, že to bude zase o bod. (A nadávala jsem si, proč jsem v poslední minutě tu pitomou trestní sazbu zvýšila o jednu třetinu!!!)
Dvě zkoušky denně je fakt největí pitomost, hlavu jsem měla pořád plnou trestu, ale naštěstí se na mě usmálo štěstí a lepší otázku jsem si vytáhnout nemohla :)
Středeční zkouška vypadala asi tak, že z 80 otázek (ANO x NE) mi 75 otázek vůbec nic neříkalo, aplikovat zákony na praktických příkladech je fajn, ale ANO x NE je strašné slovíčkaření, protože "ledaže společenská smlouva určí jinak" x "Neurčí-li společenská smlouva jinak" x "Určí-li tak společenská smlouva" dokáže jednomu zamotat hlavu.... Ale nakonec moje taktika "Když nevíš, tak dej NE" vyšla :D
No a o včerejší půlnoci jsem se dozvěděla tu šťastnou zprávu o tom, že jsem to trestní právo dala.... sice o prsa a se strašným štěstím, že mi to neopravoval pan docent.. ale na to se historie neptá! :)

Ale aby to nebylo jenom o škole.... O víkendu jsem byla oslavovat magisterské státnice svého kamaráda, bylo to moc fajn, až na to, že si jeho rodiče mysleli, že mám malé dítě a jsem maminka :D Nějak mi nedochází, že už jsme fakt staří a v našem věku už rodiče ty děti měli a bylo to úplně normální....
Taky plánujeme stěhování se slečnou K. do nového.. budeme tam mít světýlka a organzu, fotky, kytičky... a jelikož budeme mít super kuchyň, tak budeme spolu vařit samý dobroty! :) Těším se, bude to další nová kapitola v Olomouci!
Příští víkend se v OL také běží půlmaraton a jelikož tatínek běhá maratony a půlmaratony snad všude po ČR, tak tam nesmí chybět. Mám radost, že za mnou s mamkou přijedou, protože v OL ještě za tu dobu, co tam jsem, nebyli. U ségry v Brně x-krát, ale u mě ne. No a taky mi už odstěhujou většinu věcí :D :)

No a až bude po všem, tak plánuji velké nákupy! Potřebuju boty, sáčko, kabelku a další takové ty důležité věci k soudu, abych nějak vypadala :D A taky už mám strašně dlouhé vlasy, všichni říkají, že mi to sluší, ale mě to už strašně otravuje pořád ráno něco vymýšlet a to mytí a fénování.... vidím to na takových 30 cm dolů. Jen se musím do toho salonu dokopat a najít si čas :)

A jak se daří vám? Co škola, zkoušky? A jak si užíváte (skoro) léta? :)

Fall 7x, get up 8x

6. června 2014 v 16:12 | Creencia
V prvé řadě, děkuji všem za vyjádřenou podporu, moc si toho vážím! A zároveň na dálku podporuji já vás, protože jsme na tom všichni určitě podobně, práva-nepráva, zkouškový je o nervy snad všude :)
(No ačkoliv to zní hrozivě, tak ono to s těm právama není tak horký, pokud jsou rozumně rozprostřený termíny a naučit se to dá.... člověk ale nesmí půl dne proflákat. )

Za sebou mám další hrůzostrašnou vyhazovačku. Nikdy nevěř katedře občanského práva. První termín ze závazkového práva je prý jednoduchý. Samé běžné obecné věci. Proto tu klauzuru dalo 40 lidí z 250 a nikdo není schopný nám říct správné řešení, když to naše je teda údajně "špatně". A v teoretické části bez zákoníku mě pobavilo, že po nás chtěli doslova citovat určitá ustanovení.... však na co ty zákony vůbec vlastně potřebujeme u klauzury, když všech těch 3000 §§ máme mít v hlavě?! :D
Ale trestní právo mi asi není souzeno,resp. organizované zločinecké skupiny, ozbrojování a další, které se tváří všelijak a nakonec je to úúúplně jinak :D tak si klauzuru pro velký "úspěch" v pondělí zopakuji. Mrzí mě to, ale ani se na sebe nezlobím, protože jsem do toho dala všechno a nebýt jednoho odstavce a písmenka, tak to mám (asi jako dalších 100 lidí ) :D Takže příště už to padne! :)

Ale přišla jsem na to, že mě ten západní klauzurní styl zkoušek baví. Sice se na tom vyhází strašně moc lidí, ale aspoň to vyselektuje takové ty šrotící se typy, kteří mají geniální fotografické a bůhvíjaké další druhy pamětí. Protože odpapouškovat nějaký text dokáže skoro každý. Ale zapojit do toho analytické, kritické a další logické myšlení, vidět ty souvislosti a přijít s vlastním řešením, umět tu teorii a text aplikovat do praxe, je něco úplně jiného. (A to platí i v jiných oborech :) )

Dneska jsme to počítali a máme za sebou od začátku studia 8 klauzur a jsme v půlce. A nikdy bych tomu neveřila, ale na svou první klauzuru (z občanského práva v prváku na relativní neúčinnost, relativní neplatnost právního jednání a ochranu osobnosti) vzpomínám s úsměvem a s nostalgií :D

A víte co? Strašně obdivuju všechny mediky, architekty, chemiky, fyziky, biology, studenty ČVUT a dalších technických oborů.... protože já se radši naučím x zákoníků než narýsovat konstrukci nějaké hydroelektrárny nebo vymyslet a zapsat chemickou reakci něčeho, co bych nedokázala ani vyslovit :D

Ať je červenec úspěšný!
C.