Březen 2014

Je ze mě stážistka!!!

30. března 2014 v 12:17 | Creencia
"Vážená *********,
tímto Vám sděluji, že Vaší žádosti o odbornou stáž bylo vyhověno. Je možné ji absolvovat formou náslechů soudních jednání v jednacích síních u ****** soudu v ********, konzultacemi s určenými soudci a asistenční prací se soudními spisy.

............
S pozdravem
Mgr. **********,

předsedkyně ****** soudu v ******** "

ANO, můj první malý úspěch ve velkém právním světě :) A zároveň můj první krůček do sféry soudnictví! Těším se, zároveň se bojím, že něco po... (ale to je u mě normální). A hlavně se začínám už konečně učit a opakovat to, co jsem od prváku zapomněla, abych udělala dojem (a když ne svými vědomostmi, tak snad novým kostýmkem z Orsay ;) ) a také reprezentovala olomouckou právnickou, když všude protahují "pražáky", kteří jsou co se týče vědomostí z platného práva tak o 3 semestry za náma ( hlavně že umí citovat Břetislavova dekreta i pozpátku....).

Mějte se krásně!
C.

Going red!

26. března 2014 v 17:34 | Creencia
Na začátek jedna jarní fotka z naší rozkvetlé zahrady :) Jestli to takhle půjde dál, tak nevím, kde se budeme na 1. máje líbat, protože všechno už bude odkvetlé!!!

Jinak v poslední době jsem si oblíbila červenou barvu. Ona teda červená s modrou byly vždycky moje oblíbené barvy :D Ale teď jsem ji začala víc nosit :) Nově jsem si pořídila suprové červené šaty z H&M a navíc jsem svou lásku k červené začala projevovat i na svých rtech, protože jsem začala nosit červenou rtěnku :) Na ní je skvělé to, že když ji umíte nosit, tak sluší všem- jak blondýnkám, tak brunetám a sama o sobě je jako módní doplněk- džíny, bílá halenka, rudá rtěnka a šátek nebo náušnice/náramek ve stejném odstínu a máte "šmrnc" (jak říká moje babička :D ). Bohužel jsem svoje oblíbené červené náušnice, které se hodily naprosto ke všemu, zapomněla ve skříňce ve fitku a už se nenašly... strašně mě to mrzí, protože takové už určitě nikde neseženu. Nehledě na to, že teď červené doplňky nikde nejsou- protože na jaro/léto frčí pastelové a krémové barvy- brosková, jemně zelená, fialková atd.... ale já je prostě seženu! :D

(trošku mého já :D )

Včera jsem byla také na setkání s vrchním státním zástupcem Ivo Ištvánem, který se do povědomí všech dostal kauzou "Nagyová- Nečas." Byla jsem z něj naprosto nadšená- strašně sympatický a pokorný člověk, vtipný, přátelský a inteligentní :) Stejně jako JUDr. Lenka Bradáčová na mě udělal neuvěřitelný dojem a takových lidí by v právním světě mělo být víc, protože láska k právu a spravedlnosti se pomalu vytrácí... :(
A jednu jeho větu si ponesu až do konce života: "Jediné, co je spravedlivé, je Boží soud."
Chtěla jsem si s ním nakonec udělat "selfie" fotku na FB, ale nakonec mi od spolužáka bylo řečeno, že by to bylo asi trapné :D "Vidíš, jak jsme z toho práva zdegenerovaní? V 16 jsme chtěli podpis a fotku se slavnýma zpěvákama a ve 22, 23 takhle uháníme státní zástupce!"


Jaký vztah k červené barvě máte vy? :)
C.

Jaro, jaro, jaro!

21. března 2014 v 13:23 | Creencia
Tento týden patřil ve škole mezi ty klidnější. Samozřejmě že jsem mohla využít čas nějak více efektivněji a začít se konečně učit a nejenom koukat na tu horu zákoníků a komentářů. Ale přinuťte se, když je venku tak krásně!


V pondělí jsem navštívila debatu ohledně současné situace na Krymu. Vedli to dva naši doktoři z katedry mezinárodního práva. "Jestli toto Rusku projde, tak můžeme celé mezinárodní právo zrušit, protože je k ničemu."
Potom jsme s kamarádkou zašly zapít St. Patrick's Day zeleným drinkem a Jamesonem. Protože v Olomouci je nejlepší irská "pub" v republice! :)
Úterní večer jsem strávila ve fitku a na lekci trampolínek.
Ve středu jsem byla v jedné francouzské kavárně na čaji a domácím cheesecaku s jedním spolužákem, byl to strašně moc fajn pokec a pro veliký úspěch jsem si večer kavárnu zopakovala znovu- tentokrát s kamarádkou a Panna Cotou :D Slečna K. je můj studijní parťák, klid v mojí duši, náplast na bolístky a typická holčičí "kecka" :) Jsme si tak strašně moc podobné, že nás to vždycky zas a znovu překvapí! :) No a v 11 v noci jsem s partou jiných právniček vyrazila pařit do klubu. DJ teda nic moc, bylo strašně narváno, ale dalo se to :) Dal se tam se mnou do řeči jeden šikovný slovenský chlapec (a tentokrát mu bylo víc než 18!!! :D), ale byl tak strašně moc opilý, že pomalu usínal za každou větou a já mu rozuměla každé 10. slovo :D Byl tam i nejlepší kamarád pana právníka a vesele se k mně hlásil, potěšilo mě to- aspoň někdo se chová normálně :)

Venku je strašně moc krásně, zahrada začíná rozkvétat, takže mám v plánu něco málo přes víkend nafotit a možná se s tím tady i pochlubím :D :)
Dalším bodem na mém seznamu je srázek s mojí "spolusedící" z gymplu. Asi 100 let jsme se neviděly, tak to napravíme u kafe nebo vína. Těším se! :)

A jak se daří vám? :)
C.

Všechno je fajn!

15. března 2014 v 9:54 | Creencia
Zdravím :) Tento týden byl naprosto báječný. Svítilo sluníčko, bylo teplo... tak jsem o 7 týdnů dříve než vloni probudila ze zimního spánku své kolečkové brusle a dala jsem si krásných 10 km v tempíčku :) A do letního spánku jsem naopak uložila zimní kabáty a svetry :)


Byla jsem také po delší době na holčičích nákupech a pořídila si v mém oblíbeném Orsay kabátek, kytičkovanou haleno-tuniku a další sáčko (těch není nikdy dost!) A k mému překvapení (či úleku?) mám velikost 34 a to bych se klidně vešla i do saka č. 32, kdyby takovou velikost měli !!!! Je fakt, že mi kamarádky poslední dobou říkaly, že jsem zhubla-ale znáte to... porozchodové sebevědomí 0 a kamarádky jsou od toho, aby takové věci říkaly :D Ale víte co, mám z toho radost. Chodím na HEAT, na procházky, snad už konečně více aktivně na brusle a hlavně jsem v neuvěřitelné psychické pohodě. A to udělá víc, než si myslíte. :) Ve středu jsem v právní poradně mluvila s jednou spolužačkou, která na mě hned místo pozdravu vybalila, jak je strašná škoda, že už spolu s panem právníkem nejsme, načež se ozval jiný spolužák se slovy "Žádná škoda! Copak nevidíš, jak se teď víc usmívá, paří a celá rozkvetla?" :D A v pátek jsem potkala maminku jedné sestřiny spolužačky ze základky, která mi říkala, že celá zářím a jsem nějaká celá proměněná... No to víte, že moje vnitřní ego trošku povyskočilo ;) :)

V úterý jsem byla na RETRO DISCO párty a bylo to naprosto skvělé. Žádné hrozné tuc tuc písničky, ale zlaté dobré klasiky :) Navíc si mě tam nabalil jeden moc šikovný chlapec a bylo to všechno strašně moc fajn (havně ten pocit, že nepatřím do starého železa a je stále o mě zájem- chápete? :D) No ale než jsme se dostali z mety č. 1 na metu č. 2 , tak z něj vypadlo, že mu je 18. No a v té chvíli se mi v hlavě spustila červená blikající stopka a bylo to. Jo, bylo mi ho trošku potom líto, protože fakt se do mých kalhotek chtěl dostat a to moje NE nesl fakt špatně, ale jak mi potom řekly holky- nejsi přece laciná ....Navíc by měl být rád aspoň za tu 1. metu a ještě od právničky! A tak mám za sebou svou první olomouckou pseudo-mini-aférku... prostě nevím, co to do mě vjelo, protože to absolutně není můj styl. Ale naštěstí rozum zvítězil, moje důstojnost a cudnost (?) byla zachována :)

Včera (pátek) jsem vyrazila s kamarády na bowling a pak posedět a bylo to strašně moc fajn.
Jo a taky jsem rozeslala své životopisy do pár advokátních kanceláří, tak se nechám překvapit, třeba to nějak dopadne... ;)

A jak se daří vám? Užíváte si jara? :)

You only live once... :)

9. března 2014 v 11:37 | Creencia
Tímto, v USA teď strašně populárním výrazem YOLO, se momentálně řídím :) Do školy toho mám šíleně moc, ale i přesto se snažím svůj čas zorganiovat tak, aby mi zbýval i na zábavu. Jsem ve skluzu, ale zatím to neřeším. Chodím mezi lidi,cvičím, seznamuji se, bavím se jako nikdy a mám pocit, že si konečně užívám toho pravého studentského života! Prostě nedřepím doma na zadku a nečekám, až si na mě někdo udělá čas.
V pondělí byla jedna velká právnická párty, vymódila jsem se tématicky ve stylu 1. republiky a musím říct, že mi to fakt slušelo :D Večer se vydařil na 99% procent, kluci si mě doslova přehazovali z náruče do náruče a já si pořádně zapařila bez výčitek svědomí. :) 1 "kazící" procento byl fakt, že na akci byl pan právník (ačkoliv bych ho tam nikdy nečekala, protože ještě před půl rokem o takových klubových akcích prohlašoval, že by tam nikdy nevlezl, protože to je pod jeho úroveň). Což by mi samo o sobě nevadilo, nebudu přece sedět někde v rohu a upadat do deprese, ale jeho chování bylo více než dětinské. Po tom jeho "Já tě mám rád, budeme kamarádi a bude to strašně super!" mu nestojím ani za jeden pohled a pitomý pozdrav, prostě totální ignorace, když jsem přišla za jeho "skupinkou" pozdravit jednoho našeho společného kamaráda. Ale víc mě naštvalo asi to, že se mě 20 lidí ptalo, co to znamená, jestli teda s panem právníkem už spolu nejsme. A dalších 20 se mě ptalo, jestli mi nevadí, že tam pan právník je a že jestli chci, tak můžeme jít jinam. A ráno jsem na FB našla asi 5 zpráv od spolužáků ve stylu "Se mi doneslo, že ses rozešla s panem právníkem!" Právnická je fakt drbárna největší :D Ano, docela mě u srdce zahřál fakt, že si všichni mysleli, že to já jsem dala kopačky jemu, protože "vlastně jsme se k sobě vůbec nehodili a mám na víc" :D Nakonec jsem ráda, že už se to tak všeobecně ví a já to přežila bez většího vysvětlování a litování a tak. Protože už to je minulost, velká tlustá čára a já jsem spokojená. Mám se fajn a pan právník mi už vůbec nechybí (btw. na jedné fotce z párty na FB jsem si všimla, že za ty 3 měsíce dost přibral :D).
Jinak po večerech chodím do různých olomouckých vináren a ve středu odpoledne jsme využily s kamarádkou odpadnuté přednášky a vyrazily na výlet na Svatý Kopeček do baziliky :) Svítilo sluníčko, bylo krásně a ačkoliv jsme se ztratily, tak se výlet vydařil úplně parádně a byl úspěšně zakončen bílým vínem a chlebem se škvarkama :) A další výlety po okolí jsou na programu. :)
V pátek jsem přijela domů, protože jsme měli po roce další třídní sraz s gymplem. Sešlo se nás 18 z 25 a vzhledem k tomu, že 3 spolužačky jsou v zahraničí, tak to je dooost slušné skóre! :) Srázek jsem si moc užila, některé lidi jsem neviděla opravdu ten rok, takže bylo o čem povídat. Mám ráda svou gympláckou třídu. Byli jsme fakt super parta a vždycky drželi při sobě :) Měli jsme nejhorší průměrný prospěch, nejvíc zameškaných hodin, profesoři si stěžovali, jací jsme lajdáci, ale jedno si na nás všichni cenili - byli jsme kolektiv, měli jsme se rádi a když byl průšvih (a jakože jich bylo hodně :D ), tak jsme nikoho nedali! A náš maturitní ples se stal legendou! :D

Je to dlouhé, snad jste to dočetli... :)
Mějte se krásně a užívejte si jara a všeho, co přinese! ;)
C.

Zbytek únorové fotovýzvy :)

2. března 2014 v 17:24 | Creencia
Omlouvám se všem, kteří čekali na mé pravidelné příspěvky do fotovýzvy. Nebojte, nezapomněla jsem a pilně fotila... ale dohnala mě ta zlá realita s obrovským svítícím bilboardem s názvem "Studuješ práva a není to žádná prd*l", takže jsem se k nějakému článku bohužel nedostala dříve :)

21. Oblíbená fotka tebe (já asi ve 4 letech. Musím říct, že jsem byla fakt krásné a roztomilé dítě :) Důvod, proč tuto fotku mám ráda je, že jsem si na ní dost podobná (ačkoliv to s tou krásou a roztomilostí má klesající tendenci :D ) a také to, že ji fotil můj děda, který odešel bohužel příliš brzy....

22. Kde pracuješ (zkloubit můj rozvrh s nějakou brigádou je velice těžké, tudíž moje škola je moje práce a tuto činnost vykonávám u svého pracovního stolu. Je fakt velký, vejde se mi tam všechno. Mimochodem, ta hromada zákoníků je asi jenom 1/8 toho, co tento semestr aktivně používám a fakt nevím, kam to všechno budu dávat....)

23. Tvoje boty (ne, že bych neměla boty, ale prostě mi to úplně vypadlo z hlavy :D Ono by na nich stehně nebylo nic k vidění- černé, kotníčkové, semišové, s širším podpatkem :D )
24. Relax. (důvod, proč není fotka, je více než jednoduchý. Žádný relax nebyl :D Vstávala jsem v 6 a až do 8 večer jsem byla ve škole :D )

25. Zelená (Zvýrazňovačů není nikdy dost! Co si nepodtrhnu, to nevím. Takže moje zákoníky vypadají, jako kdyby se na ně vyčůrala sama duha :D zelená = odkaz na jiná ustanovení a různé procesní lhůty :D )


26. Noc ( s kamarádkou jsme byly posedět u malinového mojita, foceno cestou zpátky. Mám ráda noční procházky...)

27. Něco, co jsi jedla (pozdě večer, na hlaváku v Praze, když jsem jela domů. Hlad byl tak velký, že jsem si koupila strašně drahou italskou bagetu, chuť nic moc. Není na domácí "výrobu" ;) )

28. Nebe (pozdní odpoledne, sluníčko, čerstvý jarní vítr... Obloha je neuvěřitelný úkaz, strašně ráda se na ni dívám a obdivuji, co všechno dokáže příroda vytvořit...)

Fotovýzva byla super, moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem do ní šla! Určitě bych ráda ve stylu "fotka + komentář" pokračovala. Už to nejspíš nebude tak pravidelné, ale když mě něco zaujme, tak to vyfotím a přidám k článku :)

Zatím se mějte krásně a slibuji, že se ozvu brzy s více osobnějším článkem ze svého života! ;)
C.