Únor 2014

20. Psáno rukou

20. února 2014 v 21:13 | Creencia

Na VŠ vůbec nepíši ručně. Všechno píši na počítačí, protože to ani jinak nejde stíhat :)
Ručně si "čmárám" (protože v mém případě se o krasopis vůbec nemůže jednat :D ) do zákoníků a potom když se učím na klauzuru. To si vypisuji všechny argumentační kroky, postupy, nároky atd. Samotné psaní mi pomáhá to rychleji dostat do hlavy :) A pak už jenom mít štěstí na zadaný případ a je to :D
Jinak je takový mým tajemstvím, že jsem až do maturity psala bombičkovým perem s tím ozdobným hrotem. Propiskou jsem prostě uměla psát jenom tiskací písmenka, špatně se mi držela a vůbec jsem s ní neuměla psát rychle nebo hezky, nepsala jsem plynule, vynechávala jsem tahy... Takže před maturitou a přijímacími zkouškami nastalo pro mě peklo a doma jsem na papír psala úplnou "písanku" jako prvňáček, aby se pro mě propisovací tužka stala přirozenou psací potřebou :D Už jsem si na ni zvykla, i když de facto ji používám jenom u zkoušek- protože klávesnice je pořád momentálně TOP 1! :)

A co váš "krasopis"? :)
C.

První 3 dny semestru

19. února 2014 v 14:37 | Creencia
Tak jsem opět na nějakých těch pár měsíců nastěhovaná v Olomouci :) Těšila jsem se na "svoje holky" a kamarády a zatím si to užívám :) Hospody + hokej, kecání až do 3 do rána... :) Tento semestr je toho šíleně moc, čekají mě prozatím nejtěžší předměty a nejtěžší zkoušky, psaní žalob, odvolání, klauzur, předstátnicové souborné zkoušky a asi ještě velice ráda budu vzpomínat na zimní zkouškové :D Opět vyšly nové učebnice, praktika a zákony a komentáře, opět tisícikorunové investice, abych si za půl roku koupila nové a aktualizované vydání... Chce se mi plakat, když vidím ta čtyřmístná čísla mizící z mého už tak velmi pohublého účtu... snad to k něčemu bude! :)

A následují mé příspěvky do fotovýzvy! :) (strašně mě to baví a asi budu pokračovat i po únoru :D )

17. Čas (Hlavní nádraží v Praze, moje oblíbená tabule, bez které bych se neobešla :) )

18. Pití (vyrazila jsem s partou do hospody sledovat hokej :) Jelikož na Moravě studuje strašně moc Slováků, tak půlka hospody byla česká, druhá slovenská... veselo bylo, hlavně v poslední třetině :D :)

19. Co dělám fakt nerada (kupovat si nechutně drahé učebnice, zákony, na každý seminář si číst stovky stránek a dělat si z toho výpisky (= opsat skoro všechno, protože všechno je důležité :D) . Na konci semestru jsem za tuto průběžnou přípravu vděčná, ale během semestru je to pro mě nucená práce... momentálně mě čeká přes víkend 120 stránek o ukládání trestněprávních sankcí, 45 stránek správního práva, 89 stránek Evropského práva a 65 civilního procesu... jo a o eseji na Legal English a těch 3000 stránkách komentáře k zákonu o obchodních korporací se radši nezmiňuju, protože na to mi už přes víkend asi nezbyde čas :D ) A to jsem ve škole teprve 3 dny!!!! :-O

A jak jste započali školní povinnosti vy? :)
C.

Alpy- ráj na zemi :)

16. února 2014 v 10:17 | Creencia
Po týdnu suprové lyžovačky jsem se vrátila z Rakouska zpátky do Čech :) Ze 7 lyžovacích dnů jsme měli jen 2 dny zataženo, jinak úplně azuro, sluníčko, skvělý sníh, sjezdovky... :) V nohách mám 300 nalyžovaných km a můj obličej má o 2 odstíny tmavší barvu než zbytek těla, asi si zase oblíbím roláky a všemožné šátky (a že jich mám! ;) ) Kromě carvingu jsem si zkusila i freeride, tak příští rok už můžou přijít nějaké ty skoky a překážky :) Zítra mi začíná semestr, strašně to zkouškové a následné volno uteklo!

Níže najdete mé týdenní úlovky do únorové fotovýzvy! ;)

7. Knoflík

7. února 2014 v 20:32 | Creencia

Knoflík z mého nového trička :)
Dívala jsem se na zahájení Zimních olympisjkých her v Soči. Docela mě to zklamalo... nebylo tam vyloženě nic, co by mě nadchlo (nejvíc asi ty tancující slečny se světelnými řetížky, které pěkně roztáčely ;) ) Kolekce našich reprezentantů se mi strašně moc líbí, ale nejvíc samozřejmě zaujali němečtí sportovci, kteří se oblékli do barev duhy. Jak jistě víte, je to symbol podpory homosexuálů aneb narážka na to, že v Rusku platí zákon zákaz propagace homosexuality a všeobecně jsou tam potlačována lidská práva a svobody.

A jak se líbilo zahájení ZOH vám? Dívali jste se? :)

6. Večeře (a jak jsem byla lynčovaná svými spolužáky)

6. února 2014 v 21:48 | Creencia

Moje dnešní večeře a zároveň zítřejší oběd -> zapékané těstoviny :)

Zítra bude poslední denní fotka "únorové fotovýzvy". Potom se na týden odmlčím, protože odjíždím do Rakouska na lyžovačku :) Ale budu fotit poctivě dál a v sobotu večer nebo v neděli ráno očekávejte týdenní foto-reportáž! :)

Jinak nejsilnější zážitek mého dne bylo asi to, že jsem si jedním jediným komentářem na FB poštvala proti sobě většinu mého ročníku na právech. Takové lynčování na FB jsem hodně dlouho neviděla. Pořád si říkám, že si to nemám brát osobně, ti lidé mě vůbec neznají a hned mě uráží, důležité je, že vím já a moji nejbližší kamarádi své, ale přesto mě to docela zamrzelo. (Jo, jsem strašná cíťa... ;) )Ten komentář vůbec nebyl myšlen zle, jen jsem napsala svůj nezaujatý názor na (ne)náročnost jedné zkoušky. Ano, asi se mi to mluví dobře, když už je mám hotové, ale podmínky jsme měli všichni stejné, takže svádět neúspěšnost u jedné zkoušky na to, že si na nás jedna docentka zasedla a hned si jít stěžovat děkance nebo akademickému senátu, mi přijde opravdu jako ta největší pitomost na světě. Za prvé stížnost není na místě, protože rozsah zkoušky odpovídal stanoveným podmínkám, a to, že otázky byly opravdu složité a vyžadovaly opravdu hluboké znalosti vícero zákonů prostě tak je, na mém termínu to nebylo jiné. A za druhé bychom si jako ročník dohromady proti sobě postavili celou katedru obchodního práva a předstátnicové souborné zkoušky letos v květnu by opravdu nedal nikdo.... jenže ono je lepší svalit vinu na někoho jiného. A tak si na mě všichni, co od zkoušky vylítli, vybíjejí svůj vztek. Na jejich ironické a sakrastické komentáře o mé "genialitě", "bezmezné inteligenci" a "aroganci a namyšlenosti" nereaguji. Nemám důvod obhajovat svůj názor a bránit se a taky jim přece neudělám radost...! ;)

Aneb jak mi napsala jedna kamarádka: "Nic si z toho nedělej. Chytré a úspěšné lidi nikdo nemá rád. Závist je strašná věc."

(a na to, že jsem po mém termínu poskytla na FB své odpovědi a výpisky k učení, které pomohly na dalším termínu spoustě lidem, se rychle zapomnělo....)

Mějte se hezky a buďte pokorní... :)
C.

5. Deset ráno

5. února 2014 v 20:43 | Creencia

Tyto digitální hodiny s rádiem mám od první třídy. 16 let. Páni!!!! Pamatuji si, že jsme se ségrou v pokojíčku poslouchaly večer v posteli na nějaké stanici (už si bohužel nepamatuji na jaké) nějaké pohádky, příběhy a zajímavosti pro děti a mladistvé. Když nám to mamka dovolila do půl 9, tak to byl strašný svátek, protože půl 9 večer pro nás jako 6-8 leté byla strašná noc :D Teď chodím ze školy třeba v 8 a učím se běžně do půl 12, z akcí chodím ve 4 ráno... achjo, stejně to bylo krásné období dětství, klidně bych to vrátila ;)

4. Někdo cizí

4. února 2014 v 19:30 | Creencia

Vyfoceno z pracovny směrem k naší "velice frenkventované" silnici. Někdo cizí v cizím autě :)

Občas přemýšlím a vzpomínám na svou minulost a to mé "já" nepoznávám. Nepoznávám tu puberťačku, která si doma den co den koledovala o pár facek, která si v 17. hrála na strašnou dospělačku a pařila jako o život. A ani nepoznávám tu čerstvou maturantku, která šla na VŠ plná ideálů a s představou, že celá právnická společnost čeká zrovna na ni. Jako by to byl někdo cizí.

Nevěřím, že se nikdo nemůže změnit. Může. K lepšímu, ale i k horšímu. Každá nová zkušenost, zážitek a člověk, kterého poznáme, z nás dělá nového člověka.

3. Ruce

3. února 2014 v 20:21 | Creencia

Obrázek z jednoho nejmenovaného antibakteriálního gelu na ruce :D
Dneska jsem si udělala po dlouhé době manikúru, chtěla jsem to vyfotit, ale moje prsty a nehty vypadaly na fotce jako komické párečky :D
Na středu plánuji takovou menší houseparty s kamarádama, takže zítra mě čeká velký nákup a příprava :)
Byla jsem na na návštěvě u babičky, bylo to moc fajn a babička mi ještě přešila sukni po tetě- strašně se mi líbí! Hlavně ten fakt, že hooodně podobnou jsem viděla nedávno v Promod asi za 700,- :D
Potřebuji si koupit novou tvářenku. Tedy "blusher" (teď je strašně moderní tomu říkat takhle "po anglicku", ne?)

Jak se daří vám? :)
C.

2.Slova

2. února 2014 v 20:08 | Creencia


Je zvláštní, jak náhodně poskládaná písmenka tvoří slabiky a ty potom slova. A ze slov se skládají věty a z vět celé příběhy.
Slova mohou pohladit na duši, ale i ublížit.
Proto važme slova! ;)

(Kniha: Jo Nesbo- Spasitel ) - Jako všechny Nesbovy knihy jsem i tuhle přečetla skoro jedním dechem! :)

1. Tvůj dnešní výhled

1. února 2014 v 18:13 | Creencia
.... z okna mého pokoje na naši zahradu. Sníh se drží :)... Na krátkou návštěvu do Prahy za mnou přijela moravská kamarádka z práv. Bylo to fajn, udělaly jsme si zimní procházku centrem a potom zapadly na nákupy a na kafe do Palladia :)
"Já se v té Praze nevyznám. Jak víš, kam máš odbočit ? Všechny ulice vypadají stejně."
Do telefonu jsem si stáhla všechny možné fitness aplikace a cvičím a plním denní plány :D
Potkala jsem po x letech spolužáka z gymplu a nestačila jsem se divit, jak vysoká škola mění lidi. Byl to překvapivě moc fajn pokec :)