Listopad 2013

To už bude prosinec???

22. listopadu 2013 v 22:49 | Creencia
Čas strašně rychle utíká... přijde mi to jako nedávno, co jsem měla narozky a on už bude prosinec a Vánoce :D Letos jsem dárky vymyslela překvapivě lehce a už mám vše koupené a zabalené :) Jsem za to ráda, protože prosinec bude ve znamení maratonu zkoušek. Protože letos se všechny katedry zbláznily a první termíny daly rovnou do zápočtového týdne. Minulý týden mě zase popadla ta známá předzkoušková deprese a stavy ve stylu "já se na ty práva můžu vykašlat, vždyť to stejně nemám šanci dostudovat! " :D Ale už se pomalu začínám psychicky smiřovat s tím, že v jednom týdnu budu mít 6 zápočtů a 3 zkoušky (2 dokonce ve stejnou dobu- fakt nevím, jak to udělám :D ) A celé svátky budu nervozní, protože budu čekat na výsledky... stejně nám to dělají naschvál :D ( už je nás o 100 méně, jatka by mohla pomalu skončit, ne?!)

Jinak mě jeden spolužák pozval na předpremiéru filmu Captain Phillips s Tomem Hanksem v hlavní roli. Podle mě nejlepší film za poslední 3 roky! Tom Hanks je na Oskara a jestli ho nedostane, tak asi spáchám atentát na The Academy :D Film je podle skutečných událostí ( přepadení americké lodi somálskými piráty v roce 2009).. a ten konec! No brečela jsem jako želva! Takže 100% doporučuju ;)

Olomouc je opět tradičně předvánoční, punčuju a bruslím na náměstí, je to super odreagování od učení a školy :)

A jak se chystáte na Vánoce a zkouškové vy? :)

Pokračuji v řetezy :)

6. listopadu 2013 v 17:11 | Creencia
Všichni určitě znáte blogové řetězy, kdy se odpovídá na otázky, potom vymyslíte své a posílá se to dál :)
A moje milá Michelle si vybrala jako jednu z pěti na pokračování mě :) Takže zadaný úkol plním a doufám, že se dozvíte o mně něco nového ;)
1. Napiš 10 faktů o sobě
2. Odpověď na 10 otázek od blogera, který tě zaúkoloval
3. Vymysli svých 10 otázek a pošli řetezec dál 5 blogerů

10 Faktů
Trpím arachnofobií. Pavouka nemůžu vidět ani na obrázku, dostávám šílené záchvaty.
Nikdy jsem nebyla taková ta typická holčička. Od malička mám ráda modrou barvu, koukám na fotbal a dokonce jsem ho i hrála.
Nikdy jsem nevyzkoušla cigaretu, trávu nebo drogy. A poprvé jsem se opila v šestnácti.
Mojí největší závislostí jsou gumoví medvídci. Nedám bez nich ani ránu. Sáček medvídků mi udělá větší radost než náušnice s briliantem.
Půl roku po tom, co jsem dostala řidičák, jsem lehce nabourala taťkovi auto. Naštěstí byl v zahraničí a než se vrátil, tak auto bylo opravené. Doteď nic neví :D
Jsem bruneta a téměř všechny moje kamarádky jsou blondýnky.
Vím, že se dost podceňuju a jsem vůču sobě trošku více pesimisttická. Nesnáším totiž zklamání, že zklamu sama sebe. Takže radši počítám vždycky s nejhorší variantou a potom jsem ráda překvapena, že to dopadlo dobře :)
Měla jsem šílenou pubertu. Začala mi asi ve 12, ve 13 jsem utekla z domu (po pár hodinách jsem se vrátila :D ). Bylo to šílené období, které trvalo až do mého nástupu na gympl v prváku, a já obdivuji své rodiče za to, že jsem schytala jenom pár facek.
Mám tu nejúžasnější prababičku na světě. Strašně ráda poslouchám její historky a jezdím k ní na návštěvu na čaj a na bábovku :)
Už od 9 let si chci vzít za manžela prince Harryho :D

Otázky od Michelle:
1. Praha/Brno?
Rozhodně Praha. Moje rodné město :) Je krásná, podle mě nejkrásnější v Evropě :) (V Brně jsem byla jednou a nelíbilo se mi. Přišlo mi takové bez atmosféry, ošklivé. Omlouvám se všem Brňákům...)
2. Zavřete oči. Jakou vůni si vybavíte?
Vůni pana právníka (samotnou mě to překvapilo, jsem v tom až po uši, co?....)
3. Které evropské hlavní město byste chtěly navštívit nejvíc?
Teď momentálně je to ŘÍM :) Strašně moc chci vidět ty památky a kostely! (Vždycky to byl Londýn- tam jsem už byla 2x, Paříž a Madrid mám už také za sebou :) )
4. Ty a arašídové máslo?
Tatínek ho přivezl jednou z Ameriky a mohly jsem se se ségrou po něm utlouct. Dětské chutě přešly a teď ho nevyhledávám. Přijde mi hutné, mastné a lepí se zuby a patro :D
5. Jaký má podle tebe umění význam pro člověka?
Umění je něco, čím se člověk může projevit navenek. Něco, čím vyjádří to, co nelze vyjádřit slovy. Je jedno, jeslti to je malba, zpěv, keramika, sochařství, focení nebo hraní na klavír... vždycky to jde z naší duše. Člověk by bez umění byl jen poloviční ;)
6. Digitál/analog?
Na TV moc nekoukám, ale asi digitál :D
7. Horká čokoláda/kakao?
Hm... to je těžká otázka.. mám ráda oboje, ale o víkendu si k snídani dávám vždycky půllitr kakaa a musí být pořádně HORKÉ! :)
8. Afrika/Asie?
Asie, ale jenom orient :) Miluju ty barvy a chutě- zatím jen na obrázcích ;)
9. Kterého interpreta máte nejradši ze "staré školy"?
Bon Jovi, jednoznačně! :)
10. Které roční období máte nejradši? (léto kvůli prázdninám se nepočítá :))
Podzim :) Zbožňuju ty pestré barvy, šustění listů pod nohama, lehký větřík a slunko.. a večer horký čaj! :)


Mých 10 otázek:
1. Jaká je tvoje největší závislost?
2. Jakou knihu jsi naposledy četl/a?
3. Nejlepší dárek, který jsi kdy dostal/a?
4. Město nebo vesnice?
5. Líbí se ti v ČR nebo bys chtěl/a žít v zahraničí?
6. Líbí se ti tvoje křestní jméno nebo by ses chtěl/a jmenovat jinak?
7. Díváš se pravidelně na zprávy?
8. Jaký je tvůj nejoblíbenější sport?
9. Jaká je tvoje vysněná práce?
10. Milosrdná lež nebo pravda?

Pokračovat bude:
any
Nellie Happiness
slečna Pé
Gooverka
Pistácie

Slovácká veselice se vším všudy!

3. listopadu 2013 v 14:01 | Creencia
O víkendu se mi splnil takový můj malý sen :) Vždycky jsem chtěla vidět takové ty lidové tradice, jak se dodržují na Moravě. Lidé mají krásné kroje, je průvod městem, hraje cimbálovka nebo dechovka a tancují se folklorní tance... Tak přesně tohle jsem zažila! Plus litry vína a slivovice (pak už jsem byla srab, slivovici tajně přelévala do kelímku a měnila za obyčejnou vodu- tímto se veřejně omlouvám všem, které to pohoršuje, ale já bych to vážně nepřežila a odmítnout na Slovácku slivovicu je skoro vlastizrada!). Ochutnala jsem poprvé pravé moravské koláčky (kterým se říká "vdolečky"), které jsem dřív viděla jenom na obrázku- no mňamka největší, musím se je naučit!
Ano, byla jsem nadšená Pražačka, pro kterou to byl zcela nový svět. Jako v těch starých českých pohádkách. Celá vesnice je jedna velká rodina, lidé tam pro ten folklor žijí, dýchají. Všichni se tam s vámi smějí, radují, objímají vás a přijímají s otevřenou náručí. A všude je cítit ta radost ze života! :)
Kamarádky maminka do mě nelévala slivovici už od 9 od rána, do jedné nohy, do druhé nohy, na zdraví a ještě jednu pro jistotu :D Všichni se mi tam smáli a říkali mi "turista z Japonska", protože jsem s nadšením fotila všechno.. no a když jsem si na hlavu dala ten čepeček od kroje (ten název jsem zapomněla :D ), tak jsem byla v sedmém nebi :D

Tak jsem si po tomto víkendu tu Moravu zamilovala ještě o kousek víc a moje choutky tu zůstat a do Prahy se nevracet jsou stále silnější. Já si vždycky říkala, že mě v té Praze něco chybí. A asi jsem to našla právě tady :)

A jaký je váš vztah k lidovým tradicím? :)