Červen 2013

Cestovatelský počin roku

28. června 2013 v 22:22 | Creencia
(přednastaveno)

Zatímco budete číst tento článek, já budu nejspíše pařit někde v Londýně na Piccadilly nebo nakupovat v Primarku na Oxford Street. Nebo si budu hrát na turistku a chodit s foťákem kolem Temže. Nebo budu taky panikařit někde v Underground, protože se v tom bludišti 12 linek metra ztratím :D
Pokud tento článek čtete a je zrovna úterý, tak budu nejspíše ve střední Anglii objevovat krásy hradů a rodiště Williama Shakespeara. Ve středu se přesuneme do severní Anglie a budeme se kochat krásnou přírodou Lake District.
Od čtvrtka už budeme na území Skotska- povinnou zastávkou bude samozřejmě Edinbourgh a Glasgow, nějaká ta palírna whisky (nejspíš v Glengoyne ;) ) a v pátek se už těším, jak se budu kámošit s Lochnesskou :) A pak budeme turistit po skotské vysočině a kolem Ben Nevis, nejvyšší hory Skotska.
O víkendu nás čeká noční přejezd zpátky do Anglie, kde se podíváme ještě do Yorku, Cambridge, Canterbury, Salisbury, Portsmouth a pak už přes Dover a kanál La Manche zpátky do Čech.

Jsem zvědavá, jestli až se vrátím, tak tu budeme mít pořád demokracii. Zeman si totiž s tou Ústavou dělá co chce :D

A konkrétní plány a cíle ve Velké Británii?
1. nakoupit si oblečení v Primarku
2. udělat si vtipnou fotku v červený budce :D
3. podívat se pod sukni nějakýmu Skotovi
4. vyfotit Lochnesskou příšeru, abych byla slavná :D
5. dát si PRAVÝ anglický čaj OPRAVDU o páté!!!
6. Jít pařit do nějaký pravý "Pub"!!!
7. dát si konečně Fish& Chips, když mi to minule v Londýně nevyšlo
8. vylézt na sochu lva na Trafalgar Square (protože to udělala teta a strejda mi nevěří, že to dokážu taky!)
9. potkat prince Harryho a aby si mě vzal :D
10. pokud bod č. 9 nevyjde, tak se vrátit do Čech a přivést panu právníkovi nějakej dárek :D

Pomalý start do volných dní

23. června 2013 v 13:20 | Creencia
Zdá se, že tropické dny jsou za námi- díky bohu! Teplo je fajn, ale když nemáte bazén a pokoj v patře pod střechou, tak to taková sranda není :D V úterý jsme měli s panem právníkem "rande" v centru Prahy, bylo šílené horko, nedošli jsme z Václaváku ani na Staromák a zapadli jsme do Angelata na ovocný sorbet a potom se šli zchladit do kina na Podfukáře (doporučuju!) :) V RegioJetu nešla klimoška, tak jel pan právník zachraňovat svého "uvařeného" spolubydlícího a potom domů osprchovat psy- chudinky museli být na tom podobně jako pan spolubydlící... :)

Ve čtvrtek vyrážíme se slečnou A. na tu naši rok plánovanou cestu kolem Velké Británie :) Ve čtvrtek jsme tedy šly na pořádný nákup, vyměnit si koruny za libry atd. ... mám totálně vyrabovaný účet, pokud mi v sprnu nevyjde brigáda, tak asi budu žít další rok jen o vodě a chlebu :D Ale za těch 14 dní to stojí! Už nám přišly i "vouchery" na hotely, no nádhera!!! Čím víc se to blíží, tím víc se na to těším... jsem jako malá :D (jo a taky nevím, jak všechny ty věci narvu do přenositelného zavazadla- nechce se mi lézt po Skotské vysočině a táhnout za sebou 2 mega kufry :D )

V pátek a v sobotu jsme byli s rodinkou na pivním festivalu. Dělala jsem řidičku, takže jsem na PIVNÍM festivalu pila malinovku :D Potkala jsem spoustu známých, které jsem třeba 1-2 roky vůbec neviděla, potěšilo mě, jak se ke mně hlásí a fandí mi, že jsem odešla studovat na Moravu :)

A pokud máte už volno i vy, jak si ho užíváte? :)

Olomouc, moje osudová...

17. června 2013 v 10:49 | Creencia
17.9.2012 - v ten den jsem se nastěhovala do Olomouce, plná strachu, pochyb, smutku a bez přátel.
O 9 měsíců později sedím doma, nastěhovaná na 3 měsíce doma a pocity mám rozporuplné.

Je neuvěřitelné, jak vám za 9 měsíců dokáže něco a někdo tak moc přilnout k srdci. Olomouc jsem si zamilovala a je to můj druhý domov. Občas mám pocit, že Olomouc je TO "doma". Je to strašně divný pocit, že tam teď 3 měsíce nebudu. Budou mi chybět spolubydlící (dneska jsem si uvědomila, jak těžce se mi usíná, když jsem v pokoji SAMA!!!!), naše noční hovory a mini-hádky o tom, jestli necháme otevřené okno nebo ne, jak jsme zalezly 3 do jedné postele a koukaly na filmy a potom hodinu panikařily, že ty zkoušky fakt zítra nedáme :D Naše večeře vyrobené ze všech zbytků jídla nalezené v lednici (a nejen tam) zapíjené vínem a friscem....
Strašně mi budou chybět ty moje 4 blonďaté právničky, moje spřízněné duše... ano.. my jsme se prostě hledaly :) Naše dámské jízdy u vína, plánování svateb, povídání o všem možném i nemožném.... jak jsme se slečnou B. KAŽDOU přednášku od jednoho pana docenta nedávaly pozor a hrály Solitaire, jak jsme si se slečnou Z. o přednášku četly horoskopy, se slečnou R. o seminář odpovídaly stylem "Já souhlasím tady se slečnou kolegyní!" a pana doktora tím vytáčely do běla :D Ještě že za mnou na konci července přijedou na návštěvu, nevydržela bych to bez nich ;)
A taky mi budou chybět pánové kolegové O. a P., moje učící se a zkoušející parťáci, se kterýma jsem se naučila pít kafe :D Pan K. který se v noci vloupává do botanické zahrady,se kterým foukám z okna bublinky a hrajeme si na otroky :D
A spoustu dalších a dalších mých nových kamarádů, všechny ty spontánní akce, které se prodloužily až do brzkých ranních hodin....

Ještě tak rok a půl zpátky jsem si nedokázala představit studovat nebo bydlet někde jinde než v Praze. A teď? Do Prahy bych nešla ani za milion :)
Jít studovat do Olomouce bylo prostě nejlepší rozhodnutí mého života. A těch posledních 9 měsíců to nejtěžší a zároveň nejhezčí období :) OSUD ?! :)

Prázdniny se blíží... jak se na ně těšíte a co plánujete? ;)

Jsem skoro-právnička!!!!

12. června 2013 v 17:07 | Creencia
Tak a je to za mnou! Dneska v půl 11 dopoledne jsem dostala poslední podpis do indexu :)
Poslední souborná ústní zkouška byla docela v pohodě, sice bych si dala objektivně za A, ale jelikož "pan JUDr. + dalších milion titulů" je náročný, tak B je taky krásná známka :D Samozřejmě jak je u mě zvykem, tak se ústní zkouška nemohla obejít bez trapasu :D Jeho první věta, když jsem přišla do té zkušební místnosti, bylo: "Vy jste hezky opálenááááá!", což mě totálně vykolejilo, sedla jsem si na špatné místo k potítku ("slečno kolegyně, kam si to sedáte, přece nebudete sedět v rohu u okna, pojďte si sednout naproti mě!"), spadnul mi papír pod stůl, tak jsem pod něj lezla a vystrkovala na pana JUDr.a zadek :D Úvodních 5 minut jsem se bavili o povodních (aneb reprezentuju Prahu na Moravě :D ) no a těch dalších 15 min se neslo ve znamení soukromoprávních kodifikací, držby, detence, nájmu, výpůjčky, obligací, odpovědnosti za škodu a dalších dotěrných otázek :D
"No znalostně to bylo za A, ale dám vám B, ale nebojte, do státnic se naučíte ty znalosti podat tak, aby to za A bylo" :D Místo "děkuju, pane doktore", jsem řekla: "mějte se hezky!" :D, vypadla z místnosti a pod pohledem dalších 20 nervních a čekajících spolužáků jsem se začala hlasitě radovat s vítězným gestem jako nějaký tenista, aniž jsem si všimla, že pan doktor vyšel za mnou a s pobaveným úsměvem zve do místnosti dalšího :D ("Pardón!"- "Nic se neděje, jen se radujte, hahahaha!" :D ) Následovaly smsky a telefonní hovory s půlkou rodiny a panem právníkem, který si právě čistil zuby :D

Ještě jsem počkala na spolužačky a zašly jsme to pořádně oslavit do naší oblíbené vinárny :) Teď mám 2 hodiny na vystřízlivění a večer budeme pokračovat v dalších barech v centru. Ano, bude to taková party hard, kterou OL ještě nezažila :D nehodláme jít spát a pořádně si to užijeme a zapijeme :D Za těch 10 měsíců stresu si to zasloužíme! ;)

A jak se daří o zkouškové vám? ;)