Únor 2013

Starostlivé spolubydlící

26. února 2013 v 10:34 | Creencia
Se svými spolubydlícími vycházím v pohodě, občas něco zaskřípe, ale to asi všude. Ale včera mě teda pěkně pobavily :D S panem právníkem jsme šli na "rande". Já to tedy za rande nepovažovala, ale všichni okolo mě jo :D No prostě přijdu v 8 ze školy a hned výslech s kým, kam jdu a co plánuju udělat. Holky to prožívaly víc než já, musela jsem je krotit, jinak by začaly plánovat svatbu :D No každopádně večer se, myslím, vydařil, prošli jsme večerní Olomoucí, trošku zabloudili a tak ;) A o půlnoci mi přišla od spolubydlící SMS "Jestli jako vůbec plánuju přijít se vyspat "domů" a ať se ozvu, že o mě mají trošku strach" :D Tak jsme se s panem právníkem zasmáli nad starostlivostí mých spolubydlících a v tu 1 ráno jsem tedy přišla, holky už spaly- zvědavost nezvědavost :D
Dneska ráno jsme všechny vstávaly relativně brzy, následoval výslech č.2 u snídaně. Achjo, holky jsou fakt zlatý, ale moc to prožívají a řeší :D (např. né, že se odstěhuješ, co bychom bez tebe dělaly!)
Dneska večer jdeme s právníkem do kina, jsem na to zvědavá (ale holky víc :D )

Jinak jsem si uhádala rozvrh na 3 dny v týdnu, takže budu jezdit ve středu domů a ve čtvrtek chodit s kamarádkou cvičit :)
Nějak mi všechno vychází, že si říkám, kdy se to zase po... ;)
Mějte se krásně, C.

Olomouc bych za nic na světě nevyměnila :)

22. února 2013 v 16:28 | Creencia
Připadám si trapně, jak všude kudy chodím propaguju Univerzitu Palackého a říkám, jak je to v Olomouci strašně super :) Jenže ono je to pravda. Ještě před rokem pro mě existovala jenom Praha, nedokázala jsem si představit žít a studovat někde jinde... a víte co? Teď bych do Prahy nešla. I kdybych se na ta práva tam dostala tisíckrát :D
Olomouc je prostě krásné univerzitní město. Máte tam kampus s kolejema, kolem fakulty, bary, fitka, kluby, hospody... v centru jste za 10-15 minut pěšky :) Všechno je prostě na jednom místě, všude potkáte studenty, všichni jsou tak milí. A vůbec... mně se tam moc líbí, jsem tam šťastná, spokojená... nechci říkat, že je to můj druhý domov, doma je u maminky o 250 km dál, ale nemůžu si pomoct :)
Doma se už s tím smířili, vidí, jak jsem v OL spokojená, tak jsou taky rádi :) A všichni, kdo mě potkají, nezávisle na sobě říkají, jak mi ta Morava svědčí :)
Ať si Pražáci protlačujou tu svou metropoli, UK atd., jak chtějí, já Olomouc nedám! ;)

A tady promo-video Olomouce a Univerzity Palackého k 440.výročí založení univerzity (po Karlovce jsme druhá nejstarší! :D)

(V) Olomouc(i) si (se) prostě zamilujete ;) Takže pokud váháte, kam na VŠ, určitě nezapomeňte dát přihlášku i na UPOL, nebudete litovat ;)

A do komentářů můžete napsat, jak se vám video líbí ;)

Fifty Shades of Grey - Bestseller? To myslíte vážně?

17. února 2013 v 14:03 | Creencia
Před nějakou dobou jsem tu psala, že si chci přečíst ten úžasný bestseller, o kterém všichni všude mluví. Fifty Shades of Grey aneb Padesát odstínů šedi.
No jedním slovem ZKLAMÁNÍ. Stylem psaní bych to přirovnala k 15leté puberťačce, která se snaží napsat fan fiction (což to původně opravdu bylo- jako "parodie" na Twilight). Slovní zásoba mizerná, stále se opakující slovní spojení. Vnitřní bohyni hlavní hrdinky jsem chtěla rozcupovat už po několika málo stránkách. Příznivkyně knihy určitě namítnou, že styl je vedlejší, jde o tu erotiku. Neříkám, že mě to nechalo ledově chladnou, ale po 3. milostné scéně je to už strašně ohrané (prostě jednou zezadu, podruhé zepředu, pokaždý má minimálně 2 orgasmy a to je asi tak vše :D ). A plácání po zadku a zavázání rukou za hlavou mi nepřijde jako bůhvíjaké skandální sado-maso.
Takže v USA žijí asi samé puritánky nebo nevím, jak se toho mohlo prodat více než všech dílů Harryho Pottera. Dle mého názoru jde o mediálně vytvořený bestseller, ženy ho čtou, aby náhodou o něco nepřišly.

Uznávám, že je to určitě originální pojetí, ale nebýt toho "šukání"(omlouvám se za výraz, ale sama autorka ho používá), tak jde jen o příběh z červené knihovny s hodně špatnou kvalitou. No vlastně "příběh", zápletka skoro žádná, na 100 stránek tam popisuje jízdu autem, bez všech těch věcí okolo by se to v pohodě vešlo na 150 stránek textu :D

Každý máme nějaký názor a ten můj je, že nadšení ostatních dívek a žen nesdílím a další dva díly knihy si určitě nekoupím. Moje fantazie a sny jsou mnohem zajímavejší ;)

Pokud jste knihu četly(i ?), můžete sdílet své názory v komentářích, budu se těšit :)
C.

A jde se zase do školy!

9. února 2013 v 17:07 | Creencia
Na horách to bylo fajn :) Když opominu jednodenní "výlety" na Klínovec, lyžáky v 7.třídě a v prváku, tak je to poprvé, co jsem lyžovala v Čechách. A vlastně to byla moje premiéra ve Špindlu :) Slunečné počasí nám bylo dopřáno jen jeden a půl dne, ale zrovna jsme lyžovali na Medvědíně, tak jsem viděla i Sněžku! Držkopády byly jenom 2, fialových modřin je tedy více, ale co se dá dělat- já prostě nemumím lyžovat v českých podmínkách (tj. neurolbovaný a neupravený sníh :D)

V sobotu jsme šli na véču do Špindlerovy boudy, pouštěli tam DavisCup- čtyřhru, no strašný nervy. Polovina restaurace byli Němci, vůbec nechápali :D Také tam hrála skupina "Klapeto" české lidové písničky. Měli i dobové obleky a strašně se mi to líbilo, dlouho jsem se tak hezky nebavila :)

Včera jsem navštívila poslední ples letošní sezóny a konečně jsem si pořádně zatancovala :)
Zítra už jedu opět do OL a čeká mě krásných 13 týdnů školy. Boj se STAGEM vyšel jen z části. Nemám žádné béčkové předměty (protože je máme společné i s jinými ročníky a my měli zápis jako poslední, takže všechno už bylo zabráno),takže fakt nevím, kde ty kredity nahrabu. V pondělí mám od 8 do 20, v úterý školu až odpoledne, středa je pohodová a teď pozor! Čtvrtek mám volný (!) a v pátek mám JEDEN seminář odpoledne (!!!!!). Opravdu kvůli němu nechci zůstávat v OL další dva dny, takže v pondělí si beru tričko s výstřihem, nahodím smutný kukuč a půjdu za panem doktorem prosit, jestli můžu chodit do jiné skupiny :D

Moje výzkumná právní práce... Mám na ní ještě 5 dní. Vlastně už mi zbývá to "jenom" sepsat, dát všechno dohromady, aby to mělo nějakou úroveň :D A víte co je nejhorší? Že už jsem ji mohla mít hotovou před 14 dny. Jenže to bych nemohla být tak strašnej prokrastinátor! A teď se budu akorát nervovat a šílet, že to nestíhám. Nafackovala bych si!

A jak se daří vám?