Leden 2013

Obleva je tu!

30. ledna 2013 v 17:27 | Creencia
O víkendu bylo všude bílo a teď se na mě směje tráva. Chtěla jsem napsat, že zelená... ale znáte to. Po zimě je to taková hnědo-zrzavá a trávu připomíná jen se značnou dávkou fantazie :D
Zítra se rozdává pololetní vysvědčení. Vždycky jsem za něj dostávala nějakou tu korunu, naposledy třeba tisícovku. Letos jsem dostala za ukončení semestru spodní prádlo. Jooo, na kalhotky a podprsenku se nadřete víc než na papírek s Františkem Palackým :D
V pondělí jsem byla ve městě s kamarádkou. Seminární práci jsem opět odložila na další den (a další, další, další...). Za týden a půl mi opět začíná škola. Zkouškový fakt letí!
V sobotu jedu s taťkou na pár dní na hory lyžovat. Už se těším. V březnu jede celá rodina do Itálie. Jenže to už bude letní semestr v plném proudu, takže smůla.
Začínám se do OL těšit. Na mé blonďaté budoucí právničky, na pokec s klukama "od nás z Prahy", na irskou hospůdku, na spolubydlící.... i na ten nejezdící výtah a stávkující varnou konvici :D
Zítra mám zápis předmětů. Budou to nervy, jestli STAG nespadne. Bude to virtuální boj o volný pátek a dobré kantory. Studenti práv jsou blázni, během 2 vteřin jsou obsazené předtermíny na zkoušky a všechny pohodové povinně volitelné předměty! :D Budu zpocená jak po půlmaratonu, ale doufám, že i spokojená! ;)

Chystáte se taky někam na hory? :)
C.

Chybami se člověk (ne)učí.

27. ledna 2013 v 11:31 | Creencia
Zdravím.
Jak víte, včerejší den jsem strávila v Lucerně ve volebním štábu Karla Schwarzenberga. Mluvila jsem s komentátorem ČT, viděla jsem Karla, dohadovala se s rakouskýma, německýma a anglickýma novinářema a dokonce jsem zašprechtila i francouzsky, když se turisti ze Švýcarka chtěli dostat do Press roomu. A taky jsem mluvila s jednou magorkou, která se domáhala, abych jí pustila za "knížetem, protože je jeho kamarádka, má taky poslanecký mandát a je vyslankyně OSN" :D Nedala jsem se, i když vyhrožovala, že si na mě bude stěžovat u mého šéfa (= moje teta :D ) a u Karla... nakonec mě od ní "vysvobodil" jeden pán z ochranky, který se se mnou skamarádil :D

Nálada ve volebním týmu byla špatná, vlastně se už ve 3 hodiny vědělo, že to nevypadá dobře, že takový rozdíl ještě nesečtená Praha neutáhne. Spousta lidí plakala... (já ne, na mě to padlo až o pár hodin později, když jsem vylézala z metra a první, co jsem uviděla, byl svítící billboard a na něm usmívající se KS). Po 4. hodině byla velká tiskovka, potlesk se nesl celou Lucernou.
Na plátně jsem viděla potom projev pana Zemana. Opravdu má takhle vypadat první projev nově zvoleného prezidenta? Arogance, útoky na novináře...
Jeden ze znaků demokracie je i princip většiny. Takže to budu respektovat, ale vnitřně se s novým prezidentem nesmířím.
A až lidé zjistí, že nový prezident daně nesníží, důchody nezvýší, školné se stejně zavede, práce pořád nebude... tak se budu hořkosladce usmívat a doufat, že Česká republika zmoudří a za 5 let nezopakuje tu samou chybu.
A nebo se mýlím a všechno bude fajn. Třeba neoficiální 1. česká slečna (Kateřina) je moc hezká holka :)

C.

PS: Ségry ples byl moc povedený (až na to,že se mi nelíbilo, jak hrála kapela, a tak jsem si moc nezatrsala), ségře to slušelo, pokecala jsem si s bývalými spolužáky a dalšími starými dobrými kamarády...) byl to fajn večer ;)
PPS: V noci se mi zdálo, že pan Zeman při jedné státnické návštěvě řekl ve své aroganci Angele Merklové, že je "blöde Sudetendeutsche Kuh" (blbá sudeotněmecká kráva) a vypukla 3. světová. A já jsem musela u soudu rozhodovat, koho nechat popravit a koho poslat do k.tábora... FUJ sen!

PPP-Pozkoušková Prokrastinující Pohoda

23. ledna 2013 v 16:10 | Creencia
Prokrastinace je strašná věc. Měla bych psát tu mou práci do školy. Ale mám přeci po zkouškách, 7 týdnů jsem se šrotila každej den jako magor... takže na nicnedělání mám právo :) Obhajoba mi jde :D
Dneska jsem se potkala s mou drahou blonďatou A. Zastavily jsem se v cestovce projednat nějaké záležitosti ohledně toho našeho cestovatelského počinu v létě. Paní byla ochotná, i když mám takový pocit, že by byla nejradši, kdybychom dojely na ostrovy autostopem a celou Británii taky tak na vlastní pěst projely :D Potom jsme si zašly do čínské restaurace, pořádně pokecaly a bylo to fajn :) A. je jedna z mála mých kamarádských stálic a v OL mi strašně moc chybí!

V pátek má ségra maturitní ples. Těším se, protože tam budou samí známí gympláci a taky půlka absolventů :) Takový menší třídní sraz :D A navíc jsem letos ještě neplesala! V souvislosti s tím jsem chtěla napsat, že ségra má půjčený šaty, které jí barevně ani střihově vůbec nesedí. Lodičky má flitrovano-kamínkové stříbrné, i když stříbrné nemá na šatech ani na doplňcích vůbec nic :D Ještě přijde od kadeřnice s účesem alá cukrová vata, zapíchaná barevná pírka do toho a já už fakt puknu :D Já nechci být zlá... třeba se pletu a ségře to bude moc slušet a bude nejhezčí tam :) Kažodpádně jí přeju, aby si ten ples užila stejně tak skvvěle jako já ten svůj ;)

V sobotu je vyhlášení voleb, KS to bude sledovat s volebním týmem a rodinou v Lucerně, teta mi tam sehnala dobrovolnický job v produkci (zní to strašně VIP, ale vlastně jde o to postarat se o akreditace, zázemí pro novináře atd.). Těším se ;-)

C.

Zkouškové je minulostí! ;)

20. ledna 2013 v 11:52 | Creencia
Všechny zkoušky mám za sebou. I tu největší vylejvárnu z občanského práva, která vypadala, že jsem jí nedala, ale nakonec jsem byla jedna z méně než 60 úspěšných v ročníku. Vše na první pokus, známky lepší být ani nemohly. Jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla :) Teď mě čeká 3týdenní volno, během kterého musím sepsat tu mou výzkumnou právní práci, která bude známkovaná jako zkouška. Nebude to zase taková brnkačka, jak jsem si myslela...

Příští týden se také s mojí drahou A. vydáme do cestovky zamluvit náš cestovatelský počin století. Procestovat Anglii, Wales a Skotsko plánujeme už asi 2 roky, ale letos v létě to konečně dostane reálnou podobu :) Padnou na to veškeré moje úspory a stejně to pokryje max. půlku. Naštěstí mám skvělé rodiče a babičku, kteří mi na to přispějí. Budu sice několik týdnů žít o vodě a o chlebu, ale bude to stát za to. Bože, těším se jako malá! :D

A ještě je tu jedna věc, kterou bych chtěla zmínit. Strašně mě zklamala reakce pár lidí ohledně prezidentských voleb. Babička se mnou nemluví, protože jsem jí řekla, že argument "Když bude prezident Schwarzenberg, tak to to ovládne Kalousek a nebudeme mít ani na chleba" je fakt nepravdivej... a když jsem na FB sdílela nějaký článek o KS, tak mi můj 25 letý (!!!) kamarád napsal do komentářů "fůůůůj!". Chápete to? Čerstvý pan inženýr a chová se jak malé děcko. Další můj známý mi řekl, že si o mně myslel, že jsem chytřejší a že fakt nechápe, jak můžu studovat PF...
Přitom já své názory nikomu necpu, žijeme v demokracii, každý ať si volí koho chce, vyhraje princip většiny. Za rok stejně budou (skoro) všichni na prezidenta nadávat, ať se jím stane kdokoliv.

Vážně nechci, aby se z mého blogu stal nějaký pseudo-politicko-právní deníček. Takže.... v pátek jsem poprvé za letošní zimu odhrabovala sníh! :D

Mějte se krásně.
C.

16. leden, den kdy se upálil Jan Palach

16. ledna 2013 v 17:37 | Creencia

"V historii jsou okamžiky, kdy je třeba něco udělat. Já jsem se snažil. Teď je řada na vás. Je vás 14 milionů, tak teď něco udělejte vy!" - Jan Palach (1948-1969)
...

O amnestii, volbě prezidenta a lidské nevědomosti...

10. ledna 2013 v 11:36 | Creencia
Ještě jednou uvidím na FB nějaký status o amnestii nebo volbě prezidenta, tak asi budu vraždit. Proč, když jsou všichni tak chytří, rozumní a všechno vědí, náš stát nevzkvétá?
Lidi tomu rozumí jako koza petrželi. A soudí, nadávájí, publikují své názory všude, kde je to možné, potom se diskuse zvrtne ve stylu "Jestli budeš volit Fišera, tak jsi komunista!"
Nechci tady dělat nějakou politicko-právní osvětu, ani neříkám, že bych byla bůhvíjaký expert, ale myslím, že lidi by si nejdříve měli zjistit nějaká fakta, než začnou do světa vytrubovat své názory (aneb je zvláštní, že ani jeden z mých "kolegů právníků a právničat" o amnestii nebo volbě prezidenta nenapsal ani jeden status, nesdílel žádný článek nebo ubohý vtip, ale před zkouškami, když se potkáme ve škole, o tom diskutujeme pořád- a na úrovni!).


Jen tak, inspirováno linkou B někde kolem Karlova náměstí

4. ledna 2013 v 11:12 | Creencia
Jela jsem v přecpaném metru, koleno levé nohy asi milimetr od rozkroku naproti mně sedícího pána. Nevěnoval tomu pozornost, protože si četl. Z výšky jsem zaostřila na text (ta moje zvědavost). Poznala jsem to. Fifty Shades of Grey. V ručně vyrobeném novinovém obalu, aby to nikdo nepoznal. Nechápu, proč se za to styděl. Ženy koukají na porno, tak proč by muži nemohli číst erotické romány pro ženy. Navíc je to bestseller.

Do háje. Musím rychle udělat všechny zkoušky, abych měla čas se pořádně začíst a vychutnat si to. Kamarádka, se kterou jsem byla o víkendu na veřejném bruslení, zažila při čtení "takové stavy, že se sama sebe lekla".
Může být člověk nadržený na čtení?

Asi mi z těch všech paragrafů, právních norem, principů aspol. hrabe.....