Listopad 2012

Vánoce jsou o dávání těm, kteří to potřebují :)

27. listopadu 2012 v 14:30 | Creencia
Zdravím :)
Pokud mě prostřednictvím článků znáte více, tak jistě víte, že se ráda angažuji v charitativních činnostech a mým snem je mít vlastní nadaci :) Chci pomáhat druhým, ve studiu bych se ráda zaměřila na lidská práva a mezinárodní právo veřejné a ráda bych pracovala pro Amnesty International, popř. OSN, třeba mě to zavede i k soudnímu dvoru do Strasbourgu nebo Haagu :)
No v každém případě poslední dobou hodně přispívám na dobré věci. Účastnila jsem se benefičního koncertu tady v OL, kde výtěžek ze vstupného šel na nadaci pro zrakově postižené, o víkendu jsem přispěla do veřejné sbírky na českou slepu mladou lyžařku, zítra prodáváme u nás na fakultě vánoční hvězdy a výtěžek půjde na onkologické oddělení olomoucké nemocnice a o víkendu je doma sběr nepoužívaného oblečení a hraček. Takže mám přichystané 2 obří pytle :)

Vánoce a to vše kolem si moc užívám, ale také myslím na lidi, kteří si to nemohou dovolit. Je mi líto všech, kteří nemohou mít vánoční stromeček, cukroví, kapra.... dětí, které nedostanou pod stromeček svůj vysněný dárek, protože si to rodiče nemohou dovolit....
Víte, občas mám takovou chuť vzít všechny věci, které mám, prodat je a peníze rozdat.....! A říkám si, jak je ten svět nespravedlivý, když támhle v Americe multimilionáři vlastní 20 jachet, 10 ferrari, 5 vil a soukromou pláž a na druhém konci světa umírají lidé hlady....

Ale taková já už prostě jsem, mám potřebu zachránit svět... a zároveň jsem vděčná za to, co mám.
Myslete i na druhé a občas hoďte nějakou tu korunu do kasičky ;)
C.

Bod zlomu.

21. listopadu 2012 v 21:14 | Creencia
Zdravím vás. Jsem zapsaná na 3 předtermínech v prosinci, za 14 dní k tomu píšu ještě regulérní termín z Legal English a v jeden den zkoušky mám i zápočtový test. Za týden musím odevzdat vzorovou kapitolu mé výzkumné práce (nechápu, jak mám napsat něco "vzorového", když jsem ještě nezačala zkoumat a fakt nevím, co z toho vyplyne) a esej k zápočtu.
Už bych se měla sakra učit otázky na zkoušky, místo toho 6 hodin denně po škole strávím nad pitomými úkoly do seminářů, vyhledáváním různých paragrafů, předpisů, vyhlášek.... a mé spolubydlící, ačkoliv je mám ráda, tak mi začínají lézt na nervy tím, že učení mají málo, takže dělají kravál, mají potřebu si se mnou povídat, předčítat mi vtipy z FB, pouštět si filmy a já jsem tím pádem rozptýlená, nesoustředěná a udělám toho ještě míň. A dát si do uší sluchátka taky moc nepomáhá, protože každých 10 minut je to klepání na rameno a "Tož, tohle si poslechni, to je dobré!"
Takže momentálně závidím klukům, že jsou na bytě všichni právníci a tudíž se učí všichni stejně.
Asi zním teď strašně netolerantně a sobecky, co? :(
Takže se teď nacházím ve fázi "hlavně se nezhrouti". Ale myslím, že podobně je na tom většina mých spolužáků. Během zkouškového prý skoro všichni zhubnou, slabější povahy končí na práškách. A to fakt není sranda, mluvila jsem dneska se skupinkou třeťáků. No když si PF musí dokazovat svou prestižnost tím, že vyhodí třetinu až polovinu lidí....

Tak se omlouvám za pesimisticky laděný článek, příště už snad bude veselejší :)
Mějte se krásně, C.

17.listopad

17. listopadu 2012 v 22:30
Tak dneska je významný den. Den studentů. Ale hlavně bychom si měli připomínat události toho dne v roce 1939 a 1989. Rozhodně bychom na to neměli zapomínat.
K roku '89...Teď ve škole studuji socialistické právo a shodou náhod jsem se dneska učila ústavu 48 a 60... Ironie? Taky bych všem lidem, kteří ve volbách volili komunisty, dala přečíst občanský zákoník z 50-60 let... možná by si uvědomili, jaké bezpráví to bylo a dostali by rozum. Ono když v zákoníku je doslova napsáno "Cílem je zbavit všechny občany potřeby vlastnit majetek." tak je to opravdu smutné. A nedokázala jsem to projít až do konce, protože po pár stránkách se mi z těch "keců" udělalo špatně. Fakt nechápu, jak to mohli lidi vydržet 40 let... A upřímně se obávám voleb 2014, protože pokud nepůjde volit mladší generace, tak tu vážně budeme mít rudo. Dopadlo to tak v Maďarsku a letos už měnili ústavu, která podle komise EU ohrožuje demokratické principy... Jenže lidi se chtějí mít dobře teď a "za komunistů přece byla práce a všechno levnější". To je hnus, velebnosti!
No ale končím s mými politicko-právními řečmi, stejně to nikoho nezajímá :D

Všichni mě zradili a zůstala jsem v Olomouci na víkend úplně sama. Tak mám alespoň čas na učení a odpoledne na Davis Cup :D Naši a babička mi volají 3x denně a kontrolují, jestli jím. Vlastně když to tak vezmu, tak veškeré naše hovory za poslední 2 měsíce obsahovali téma "jídlo". Jestli pořádně jím, snídám, co jím, jestli nemám hlad, ať nešetřím a chodím nakupovat, ať si uvařím něco pořádného. Vážně mě už to nebaví, nejsem malá a hlady fakt netrpím. Můj stravovací režim je sice špatnej: jeden den oběd v 11, druhej den ve 3, další den večeře v 5, protože od šesti mám přednášku a v 8 už je na jídlo pozdě :D, další den si vystačím jen s tatrankou a jablkem.... ale pořád žiju a moje tělo zatím neprotestuje. A navíc pravidleně cvičím pilates a kardio, takže aspoň něco zdravého :D Jo a taky jsem za celou dobu neměla žádný fastfood! Ani hranolky! :D (To je možná tím, že tady není KFC nebo mekáč na každém rohu jako v Praze).

No nic, v komentáři mi můžete zanechat nějaký váš politický názor, nebo se můžete vyjádřit k vašemu způsobu stravování :)
Mějte se krásně.
C.

Víno, víno, punč :)

14. listopadu 2012 v 21:37 | Creencia
V pondělí jsem se zúčastnila chodbovice na naší koleji. Byla tam asi miliarda lidí, vůbec se nedalo hýbat a tolik lahví alkoholu jsem neviděla ani nepamatuju :D Se spolubydlícíma jsme to trošku podcenily, tak jsme šly ještě v 10 koupit něco na pití.. to jediné, co se dalo ještě na kampusu (respektive na vrátnicích na kolejích) sehnat, bylo víno. Tak jsme ve třech daly 2 láhve, zpívala jsem moravské písničky, od kterých jsem neznala text, a strašně mě bolela hlava :D Ale byla to moc fajnová akce. Taková ta klasická americká college párty, jak ji znáte z béčkových amerických filmů :D Myslím, že dokud takovou párty nezažijete, tak si nemůžete říkat vysokoškolák!
V úterý večer jsem šla se spolubydlící na benefiční koncert Bílé tóny do Moravského divadla. Imitátor Phila Colinse byl naprosto dokonalý, vzpomněla jsem si na dětství, kdy si taťka pouštěl jeho CD snad pořád :) A kupodivu jsem si všechny ty písničky a texty pamatovala! A potom vystoupil Janek Ledecký, zpíval fakt parádně a jeho koncert jsem si také užila :) Po koncertu jsme skočily ještě na punč na náměstí. Fakt mňamka. A za 30 Kč! V Praze by se mi o tom mohlo leda tak dát! :) Další punčování (máme v plánu ochutnat všechny druhy) bude zítra, to vezmeme ještě brusle a zabruslíme si na ledové ploše mezi stánky :)
A do toho všehno se už blíží zápočtové testy a předtermíny, hecnu se a dám 3 zkoušky :D Všichni mi říkají, že jsem blázen, ale mně se do těch 400 otázek fakt nechce o Vánocích :D Musím se půlky zbavit, abych měla čas na pohádky! :)

A co vy? Už jste měli letos punč?

Milý Ježíšku, prosím tě, letos kup dárky za mě....

9. listopadu 2012 v 12:55 | Creencia
Za 6 týdnů jsou Vánoce. Touhle dobou jsem už vždycky mívala nějaký ten dárek nakoupený, nebo alespoň napsaný seznam, co chci komu pořídit. Víte, já miluju nakupování dárků. A dávání dárků. Opravdu se v tom hodně vyžívám a jsem schopná prochodit všechny nákupní centra v Praze a své oblíbené "zapadlé" krámečky.
Ale letos? Vánoce jdou nějak kolem mě. V předvánočním čase se budu učit na zápočtové testy a o Vánocích na zkoušky. A i teď mám plnou hlavu školy a dárky se prostě nikam nevlezou. I když...
Mám vymyšlené dárky pro mamku, ségru a babičku. A taky určitou představu, co koupím spolubydlícím. Uděláme si totiž "předVánoce" 26.listopadu :) Vyzdobíme si pokoj, pustíme koledy, dáme si dárky a punč a pak půjdeme na náměstí na trhy :)
Ale jinak? S inspirací je to horší a horší každým rokem a letos chybí i ten čas na realizaci.
Ale stále doufám, že mě brzy popadne ta vánoční nálada a elán do nakupování dárků...

Takže pokud máte nějaký nápad, co bych moha koupit taťkovi, své 92leté prababičce, 36leté tetě a jejímu příteli, tak mi dejte, prosím, nějaký tip do komentáře :) Budu ráda za cokoliv ;)

A jak jste na tom vy s vánočními dárky?

Finále FED Cupu :)

5. listopadu 2012 v 14:03 | Creencia
Jak jste si mohli přečíst v minulém článku, o víkendu jsem byla s rodinou v pražské O2 Aréně na finále Fed Cupu. A řeknu vám- zážitek na celý život! Atmosféra neuvěřitelná, krásně jsme viděli všechno na kurtu... prostě to za ten čas a peníze stálo :) Byli jsme samozřejmě vybaveni vlajkami, šálami, trubkami a se ségrou jsme si na nehty nalakovaly české minivlaječky :)

Ze sobotních zápasů se mi více líbil ten Lucky Šafářové, protože to bylo větší drama :D A taky se mi ještě nechtělo na záchod... frontu jsem čekala o přestávce 20 minut! :D
V hledišti se každou chvilku ozývalo "out", syčení a vzdychání. Když srbští fanoušci začali něco křičet v době, když už mělo být ticho, tak někdo zařval "Drž hubu, Srbe!" :D

No a v neděli samozřejmě největší zážitek byla oslava vítězství :) Celá hala asi 15 minut tleskala ve stoje :) A nevím, jestli to bylo v TV, ale Lucka Šafářová s Andreou Hlaváčkovou během čekání na ceremoniál předvedly skvělý taneček na "Call me maybe" :) No a při české hymně mi ukáply slzičky dojetím... když zpívá půlka haly je to fakt síla!

Takže pro shrnutí: bylo to nejnejnej a asi už se nebudu moct dívat na tenis v TV :D

Jinak ve škole už to začíná být celkem "o hubu", času je pořád méně a méně, první zápočtové testy za 4 týdny a za 6 už 2 předtermíny zkoušek... a já mám pocit, že to nemůžu za nic na světě stihnout.

Mějte se krásně a skládejte básně :)