Září 2012

Blíží se konec světa???

25. září 2012 v 23:04 | Creencia
V pátek nepojede v Praze metro A a v Olomouci nepůjde elektřina. Že by apokalypsa?
Z toho důvodu jsem se rozhodla, že nepojedu domů v pátek, ale už ve čtvrtek...domů dorazím asi v 11 v noci, ale co už :D jsou i tací, so dorazí v půl jedné ráno :)
Jinak víkendy doma utíkají strašně rychle. Tento víkend mě čeká babiččina oslava kulatin, sjede se celá rodina, takže budu asi 30x vyprávět, jak se mi na VŠ daří :D
A jak se mi tedy daří? Je to záhul... úkolů hromada, 2 přednášející jedou jako fretky, takže pochytávám tak každou čtvrtou větu, při latinských pojmech se nechytám pro jistotu vůbec, sháním učebnice zalevno, nechápu směrnici děkanky pro kvalifikační práce aneb můj rozbor judikátu na říjen bude asi ohodnocen F....
Když vidím statusy mých bývalých spolužáků, že chodí (vlastně budou chodit) do školy 2x nanejvýš 3x týdně na 5 předmětů max., tak se mi chce brečet.... (lidi, než polezete na práva, tak si to 1000x rozmyslete :D)

Kromě toho nemám absolutně žádný režim, moje životospráva taky za nic nestojí... ale docela si to bydlení bez rodičů, plné lednice atd. zatím užívám :) Kromě toho jsem dneska byla na první lekci pilates a plánujeme se spolubydlící ještě kardio a zumbu :) Lekce jsou večer, takže to i s mým rozvrhem skoro do noci zvládáme (zatím teoreticky, prakticky se uvidí až příští týden :)). Na příští týden jsem se zapsala ještě na nějaké dobrovolné školení pro studenty práv, tak snad z toho neumřu :D

A tradiční otázka pro vás na závěr:
Věříte v konec světa? A jak si ho představujete? :)

Můj univerzitní život

19. září 2012 v 14:13 | Creencia
Ne, nebojte se. Neumřela jsem ani jsem na vás nezapomněla. Jen jsem začala chodit na vysokou školu. Na práva. Po medině a jaderné fyzice prý nejtěžší obor, co se dá studovat.
Mé první dojmy jsou takové, že veškerý svůj čas mimo přednášek a seminářů na fakultě budu trávit ve studovně a v univerzitní knihovně. Statistika, kterou nám ukazovali na první přednášce, kdy z 300 studentů prvních ročníků dostalo F ze seminárky skoro 100 lidí a mají opakovaný zápis předmětu, mi nahnala dost velký strach. Další Strašák je v podobě občanského práva, které PF UPOL jako jedinná právnická fakulta v České republice vyučuje celých 10 semestrů a to novelizovaný zákoník, který vyjde v platnost 1.ledna 2013 (ano, lituju studenty PF UK, do kterých hustili třeba 3 roky starý občanský zákoník a na státnice se budou muset učit všechno znovu...).
Rozvrh mám nabitý, 16 dvouhodinovek týdně a to jsem si zapsala jen jeden povinně volitlený předmět.
Mám skvělé 2 spolubydlící, jedna má dokonce stejné křestní jméno :) Všechny 3 máme "stejnou krevní skupinu", prostě paráda :) Zapsala jsem se do academic sport centra, takže začneme s holkama od příštího týdne cvičit (i když moje spolubydlící mi řekly, že fakt neví, kdy to budu stíhat, když jsem pořád ve škole :D)
Život na koleji je fakt super :) ve dvě ráno vám vyřvávají opilí studenti pod okny, že "serou na prohibici", chladíte si čaj za oknem, čekáte kilometrové a hodinové fronty na objednání jídla v menze :)
V neděli jsme byli na seznamovačce na pivu (protože tady na Moravě řádí metylalkohol- no dneska už je všude :D), v pondělí jsem měli s holkama filmový večer- aneb po mých 12 hodinách ve škole se "Na Vlásku" fakt hodilo a včera byla mega studentská párty/festival Back to school (začínal v 15:00 ale aktivní právnící museli mít do 19:00, že?), stihla jsem Mandrage a Vypsanou fixu a bylo to super :) Jelikož jsme měly druhý den s holkama všechny na 8, oželily jsme afterparty v klubu a po půlnoci jsme už byly zalezlé v posteli a něčemu se šíleně smály :)
Dnešní večer strávím asi nad učením se římského práva, učebnice je z poloviny psána latinsky a já kromě de facto a de iure nerozumím ani slovu, takže google translator? Zítra odpoledne plánuji návrat domů, protože mám "jenom" do čtyř a v pátek už nic ... a taky se mi už stýská ;)

PS: Moravský přízvuk je fakt sranda :D
PPS: Až mi někdo řekne, že Olomouc jsou podřadná práva, tak mu řeknu, ať mi ukáže nějakého studenta práv v Praze nebo v Brně, který už na druhém semináři v prvním ročníku píše rozbor judikátu a na konci semestru klauzuru! Hahá! :)

A jak to vypadá se školou a studentským životem u vás? :)

Kdybych měla stroj času...

13. září 2012 v 12:03 | Creencia
Jak jste si určitě všimli, tak jsem změnila design. Je to opět jednoduché, zaprvé proto, že si myslím, že v jednoduchosti je krása, a za druhé, nejsem moc zdatná v grafice a nastavení to v počítači :D Snažila jsem se to ladit do barev podzimu (odmyslete si tu modrou a růžovou :D), když už je to září :)
No a v záhlaví si můžete všimnout jednoho citátu. Don't regret anything you do 'cause in the end, it makes you who you are.Nelituj ničeho, co děláš, protože nakonec právě to z tebe dělá to, kým jsi. Na začátku videoklipu "Closer to the edge" od 30 seconds to Mars to říká jeden týpek a mně to utkvělo v hlavě hodně dlouho a nakonec se z toho stalo moje životní motto :)

Kdybyste se mě ještě před rokem a půl zeptali, jestli bych vrátila čas, kdybych tu možnost měla, tak bych odpověděla ANO. Ve svém životě jsem udělala dost chyb, ale chybovat je lidské a z chyb se člověk učí.
A teď? Vrátila bych se do minulosti a udělala něco jinak, kdybych mohla? NE. Jsou sice 2 věci, se kterými jsem se nejspíš ani doteď nesmířila, které bych MOHLA udělat jinak. Ale nebýt jich, tak možná nejsem tam, kde teď jsem a nemám to, co teď mám. A tak nelituju ničeho, co jsem kdy udělala. Všechno totiž má nějaký smysl. A žít s výčitkami a celý život přemýšlet stylem "co by-kdyby" je psychicky ubíjející, zůstanete trčet na jednom místě a neposunete se dál.

A tak buďte hrdí na to, kým jste. Na svůj život. Ničeho, co jste udělali, nelitujte. Protože jste to VY. Jeden originál z dalších 7 miliard na tomhle světě :)

Jaké je vaše životní motto/ heslo, kterého se snažíte držet?
A jaký je váš názor na moje životní motto?
Budu se těšit na komentáře :)

Party hard aneb Tatínek na káry

9. září 2012 v 21:23 | Creencia
Nikdy jsem si nemyslela, že uvidím svého tatínka úplně na šrot, na káry, ožralého... Naši rodiče organizují nejlepší silvestrovké a letní/grilovací párty. A včera tatínek slavil narozeniny a pozval si "strejdy". Nechali se inspirovat naší dovolenou na Mallorce, kde se pije alkohol dlouhýma brčkama z kýblů, vypili 5 litrů gina s tonikem, asi hektolitr piva a 2 láhve whiskey, kterou pili také metrovými brčky. Tatínek se válel po zemi, objímal a líbal se se "strejdama", všichni řvali na celé sousedství... už v opilém stavu chtěli navštívit starostu, aby "oficiálně požádali, že budou rušit noční klid" :D Tatínek mě polil pivem :D
Jako jediný střízlivý a řídící člověk jsem v noci své totálně ožralé "strejdy" rozvezla domů, nemohli ani vystoupit z auta :D Celou domu jsem se musela šíleně smát, ale také jsem se bála, že mi poblinkají auto :D
A dneska? Svůj foťák jsem našla v LEDNICI (!), tatínkovi bylo špatně, má částečnou ztrátu paměti, "strejdové" to přežili s naraženinami a odřeninami.... :D Naposledy prý takhle dopadli na maturiťáku :D
Ano, převelice jsem se pobavila :D

Také jsem s kamarádkou oslavila její narozeniny, sestavila si rozvrh, zašla jsem si do salonu na vlasy, do banky zařídit si přímé bankovnictví, ochutnala jsem kamarádův vyhlášený ovocný čaj... :)
moje "miminko": lenovo U310 idepad- fialový :)


je to opravový "ultrabook"- tenký, lehký, elegantní...ale procesor je jeden z nejvýkonnějších na trhu ;)

a taška do školy i na PC :):

Zapsána!

5. září 2012 v 8:54 | Creencia
Moji milí, tak jsem už oficiálně vysokoškolačka :)
A buď to mám talent na seznamování se se samými sympatickými lidmi, nebo na PF UP žádní jiní nechodí!
Nechápu kreditový systém, STAG, zápis předmětů nebo rozvrhy. Připadám si fakt strašně hloupě, neschopně a nechápu, proč jsem na tu VŠ vlastně lezla :D

Olomouc je moc pěkná ale malá :) Do všech důležitých lokalit dojdete pěšky do 15 min. Ale jsou tam tramvaje! A taky "Václavák", Náměstí republiky (bez Palladia :D), ORLOJ, Hlavní nádraží (strašně minipidi :D)...prostě skoro jako u nás v Praze :D
Také začínám pochytávat ty spisovné moravské koncovky, takže žádné -ej, -ý ale -ý a -í/é :D Jinak moje moravská spolubydlící po mých 5 mluvených větách řekla: "Ty jsi z Prahy, co?" (fakt jsem si nikdy nemyslela, že to jde tak poznat. Moraváka taky poznám hned, ale jestli je z Brna nebo z Olomouce fakt ne :D) Bylo mi řečeno, že" Praha" je myšleno i okolí do 50 km kolem ní a Moraváci a Slováci si z Pražáků dělají srandu :D
V pondělí jedu na ubytování na kolej. Koleje jsou tam hezky zrekonstruované, sice jsem se dostala na tu kvalitově "nejhorší", ale i tak to bude myslím v pohodě a hlavně je tam i hlavní menza, takže jídlo hned na dosah :D

Shrnuto podtrženo: zatím jsem moooc spokojená :)

Když je 1. září sobota a mě čeká ještě 14 dní volna :)

1. září 2012 v 22:51 | Creencia
Zdravvím :)
U babičky na Vysočině to bylo super :) Ostatně jako vždy, mám totiž tu nejlepší babičku na světě! Se ségrou jsme tam strávily prakticky všechny letní prázdniny našeho dětství a byly to ty nejlepší časy :)
Obrousila jsem a natřela vrata do garáže- nejsem totiž žádná pražská fajnová slečinka a nevyfotila jsem se u toho a nedala to na FB s komentářem "takhle se maká na venkově" (jako jedna nejmenovanná známá) :D Babička mi také dala naprosto dokonalou tašku na počítač a nová taška potřebuje nový počítač,a protože měl nejmenovaný obchod z elektronikou akci "sleva 12% na počítače nad 10 000,-", zastavila jsem se cestou domů v Metropoli na Zličíně a jsem pyšnou majitelkou krásného metalově fialového ultrabooku od Lenovo :) Cena i po slevě byla hooooodně nad 10 000, takže i po využití finančí dotace k dvacetinám jsem utratila čtvrtinu svých úspor. Navíc po 2 letech, kdy podzimní a zimní kolekce byly opravdu mimo můj styl, se nejspíš všichni návrháři domluvili a konečně budu mít co kupovat :D Zatím vede můj oblíbený Orsay s anglickým preppy stylem :) Jóóó, takhle na zájezd do Irska nikdy neušetřím!
Dneska mě přijel také navštívit bývalý spolužák :) Je to takový moc hodný mimoň, ke všem mým narozeninám a svátkům mi skládá vtipné básničky, které posílá smskou vždy těsně po půlnoci, aby byl první gratulant :D A má strašně nesmyslné a tudíž vtipné hlášky a výroky, asi je sepíšu a vydám knihu :D Např. dneska v kontextu s jeho neudělanou zkouškou z francouzštiny na VŠE, kterou nesnáší, protože se chtěl učit ruštinu, ale nevešel se do kapacity:

"Já už bych žádnou Francouzsku nechtěl. Francouzsky jsou krásný a hezky se s nima..... povídá! To Rusky nejsou tak hezké, ale umí líp uklízet."

V pondělí mne čeká zápis a budu oficiální studentkou práv na UP v Olomouci. Ámen!

A jak se těšíte na začátek nového školního/akademického roku vy?