Leden 2012

Nové známosti

27. ledna 2012 v 14:46 | Creencia
Posledních několik týdnů nechodím nějak extra do společnosti, posedět s přáteli někde v baru nebo tak. Veškerý volný čas věnuju škole (takže to ani volný čas nazývat nemůžu). Proto mě velmi překvapilo, že i přes nespolečenské rozpoložení jsem se seznámila s novými lidmi. Hlavně teda skrz školu a několika dotazů ohledně studia na FB.
První dojem klame, pomluvy a pověst výrazně zkreslují, bourají se předsudky.
V posledních pár dnech jsem udělala pár dobrých skutků a známí mě zahrnovali komplimenty.
Máš krásný účes.
Jsi strašně moc hodná.
Jsi zlatá. Úplnej poklad.
Ty máš snad svatozář!

Pomáhat si by měla být samozřemost. Ale komplimenty potěší ;)
Někdy bych chtěla slyšet, co si o mě myslí ti, co mě neznají. Jakou mám pověst.
Nebo radši ne.
Jsem náladová. Umím se rychle naštvat kvůli kravině. Občas jsem nepříjemná i na své kamarády.
Nemám svatozář.

Co se týká organizace plesu... přestala jsem být buzerující manažerka a dávám tomu volný průběh :D Nemůžu všechny vodit za ručičku, prosit, aby něco udělali, říkat jim, co mají dělat.
Začíná to pomalu fungovat samo.
Víte, kdy se mi uleví? Až ples skončí, někdo mi řekne "dobrá práce" a vyděláme spoustu peněz pro nadační fond :)
A až udělám všechny zkoušky (tj. květen/červen)....

Mějte se a plesejte (já jdu dneska ;))

V barvě bordó

22. ledna 2012 v 10:43 | Creencia
Koupila jsem si šaty na ples. Jsou krásné :) Hezky splývají až na zem, jsou bez ramínek a mají krásný "výstřih" na zádech (svá záda,krk, ramena a zuby považuji za nejhezčí části svého těla :D). A mají barvu bordó.
Tak a jsme u problému No.1. - Definujte barvu bordó.
Muži s tím mají problém. Ne všichni, ale většina z mého okolí ano. Takže už jsem se dozvěděla, že je to "něco jako zeleno-modro-tyrkysová", "taková nějaká fialová", "Světle oranžová?"
Včera jsem narazila na tento obrázek:

Tak jsem dělala průzkum a spousta chlapů ani netuší, jak vypadá barva "lososová", "levandulová", "noční modř" atd. :D

Takže můžete do komentářů napsat, jak byste definovali barvu "bordó" :) A pokud uděláte také malý průzkum mezi mužskou částí obyvatelstva, budu ráda, když se o to se mnou podělíte :)
°

První plesání

15. ledna 2012 v 11:16 | Creencia
V pátek jsem šla na maturitní ples Oktávy "našeho" gymnázia. Kromě toho, že tam mám pár kamarádů, tak jsem se hlavně potřebovala odreagovat a hlavně očíhnout organizaci. Nálada plesu byla hodně komorní, na můj vkus přišlo málo lidí a program nebyl moc nápaditý. Všechno zachraňovala kapela, který hrála fakt výborně, takže jsem si i pořádně zatancovala :) Ale jinak odvaz nic moc, a pokud bych si nedala pár drinků a nebyla bych tam ve společnosti mých skvělých spolužáků, tak bych asi odešla ještě před půlnočkem.
Takže jsem se trošku psychicky uklidnila, protože i kdyby ten ples,který mám na starosti, nevyšel ani z poloviny, pořád to bude lepší než maturitní ples Oktávy... je to ode mě asi zlé a podlé, ale vážně si to myslím :D
V tombole jsem vyhrála skleněný přívěšek na krk. Ale protože opravdu, ale opravdu nemám ráda zelenou barvu, věnovala jsem ho kamarádce :)

Mám slabou vůli, jsem líná a nedokážu se dokopat k učení. Zase všechno nechám na poslední chvíli a budu panikařit. Zachraňuje mě jenom moje IQ, nadprůměrná paměť a dobrý první dojem (i když ne vždycky :D)
Člověk se má z chyb ponaučit, ne je stále opakovat. Tak mě někdo profackujte, polijte studenou vodou nebo mi dejte elektrický šok, abych se konečně probrala a došlo mi to.
Děkuji.

On the edge

12. ledna 2012 v 14:41 | Creencia
Vykašlala jsem se na francouzštinu. Brala mi moc času a stejně mě to přestávalo bavit. Holt ze mě asi nebude soudkyně ve Strasbourgu. Ale moc mi to nepomohlo, stejně nic nestíhám.... sabotovala jsem závěrku ze semináře. Nestíhám se učit... v pondělí mám náhradní termín. V noci nemůžu vůbec spát. Už mi nepřijdou vitpné ani povzbuzující hlášky pana N.
Potřebovala bych na týden vypadnout někam na druhej konec světa a totálně "vypnout". Jenže copak můžu? Teď,když do akce "A" (dobře, konečně odhaluji své tajemství: jedná se o ples spojený s charitativní akcí ;) ), kterou mám na starost, zbývá měsíc a jsem v polovině všech věcí. Na té polovině se pracuje půl roku... a na tu zbylou už máme jen 4 týdny...Ne, vůbec mě to neznepokojuje...
Ano, mám vedle sebe pana N. a slečny L., A., A., A., bez kterých by to bylo ještě mnohem horší, ale stejně... neochota a lenost lidí rameno vah vždycky převáží.
Poslední dobou si říkám, jestli mi to všechno za to stojí. Snaha udržet si určitý nadhled a optimismus klesla na bod nula. Za ten čas, co jsem tomu věnovala a který v konečném důsledku přišel v niveč, jsem se mohla naučit celou Ústavu České republiky i pozpátku.

Chci být úspěšná ve škole, chci zorganizovat skvělý ples, o kterém se bude mluvit ještě hodně dlouho... dejte mi 2x více času a možná se mi to povede ;)

Hodně dlouho jsem nenapsala něco, v čem bych si tak moc stěžovala. Není to obyčejně můj styl... Takže se omlouvám a slibuji, že příští článek bude mnohem víc optimističtější ;)
°

Znáte ten pocit....

5. ledna 2012 v 17:26 | Creencia
... když něčemu věnujete spoustu času, píle, síly a kreativity...
... a potom přijde někdo, který během vteřiny to, co jste tak dlouho budovali, rozdupe na miliony kousků...

Teď je z toho jen obrovská ztráta času. Mého volného času, kterého je jako šafránu...

Cítím se mizerně. Dotčeně. Ukřivděně. Podvedeně. Uraženě.
To nám ten rok pěkně začíná...

(Omlouvám se, ale musela jsem to ze sebe dostat, aby mi bylo líp. Nechci lítost, jen pochopení... )

Jaro v létě, jaro v zimě... co bude na jaře?

3. ledna 2012 v 15:39 | Creencia
Počasí se opravdu zbláznilo... v létě jsme slunečné dny u nás mohli počítat na prstech jedné ruky, největší teplo bylo v září a teď, skoro uprostřed zimy, kdy bychom měli nosit rukavice, šály, péřové bundy a drkotat zuby na zastávkách, tak je teplo jako na jaře.
Nemusí být zima jako z Ladových obrázků, ale chci bílo, klidně budu odhrabávat sníh v celé ulici... Achjo, chovám se jak malé děcko, které chce hračku, kterou vidělo za výlohou v hračkářství, a maminka mu ji nechce koupit.
V únoru jedu do Rakouska na lyže. Vážně se obávám, že tam bude první sníh, který uvidím (ten rádoby bílý poprašek, který vydržel na zemi asi 4 hodiny nepočítám :D).

Jak jste oslavili konec roku? Já jsem ho oslavila s kamarády a myslím, že to byla vydařená akce... bylo trošku zvláštní, že jsem domů přišla skoro ve stejnou dobu, v jakou vstávám obvykle do školy, ale i to se stává... moje sestra nemohla hodinu sehnat taxi, tak přijela ještě déle :D

Letos jsem si žádná předsevzetí nedávala, stejně bych je nedodržela jako v minulých letech. Spíš mám nějaké své plány a cíle, kterých bych chtěla v průběhu roku dosáhnout :) A opravdu doufám, že "jak na Nový rok, tak po celý rok" je blbost, protože to by znamenalo, že třičtvrtě roku prospím a ten zbytek strávím u televize a počítače :)