Pokud se chcete posunout dál, musíte odpustit

10. listopadu 2011 v 18:39 | Creencia
Dneska jsem byla na přednášce s jedním jogínem. Kromě informací o samé józe jsem se dozvěděla i spoustu věcí o "duševní cestě" člověka a dalších principů hinduistické víry. Mimo jiné zazněla i věta, která je v nadpisu článku. Je to naprostá pravda. Sama mám ve svém životě 2 věci, které jsem dosud neuzavřela a podvědomě mě zatěžují. Možná že jóga je to správné řešení pro mě :)
Většinou se ve fitness centrech cvičí jóga, která slouží k protažení těla a člověk střídá různé polohy, při kterých se uvolní. Pravá jóga je ortodoxní směr staroindické filosofie a jejím hlavním účelem je cesta k osvícení, která trvá i celý život. Je to souhrn cvičení, správného dýchání a meditace. Člověk by se měl naučit rovnováze srdce a rozumu, umět zavřít mysl a očistit ji, dojít k sebepoznání, zbavit se ega atd.
Víte, nikdy jsem na nějaké takové "síly" nevěřila, ale po dnešku radikálně měním svůj názor. Pan jogín žil v Americe, kde si vydělal velké peníze, měl vily v Kalifornii, Austrálii, drahá značková sportovní auta, ale cítil, že ho to nenaplňuje, že není šťastný. Všechno prodal, začal se věnovat józe, cestoval 12 let po světě a nakonec skončil v Indii, kde se učil od samotného mistra jógy. Potom se vrátil do ČR, kde začal tu správnou hinduistickou jógu vyučovat.
Je mu 40 let. Tipovali byste mu maximálně 25 (žádné vrásky, žádný šedivý vlas). Od té doby, co se věnuje józe nebyl nemocný, dokonce mu zmizela bolest zad. Jogíni také dokáží zastavit své srdce a stáhnout plicní sklípky, mají absolutní kontrolu nad funkcemi svého těla. Problémy, které byste řešili týden, vyřeší jogíni za několik málo minut. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Musíte to vidět na vlastní oči, abyste tomu uvěřili.
Začala jsem o józe vážně přemýšlet. Určitě by mi to pomohlo s tím mým stresem, vnitřně se vyrovnat atd. Po téhle přednášce už nemám zájem chodit na to "cvičení" do fitka, ale na kurzy pana jogína. Bohužel je to ve špatný den a ve špatnou pozdní večerní hodinu (vlastně jedno "sezení" trvá 2 hodiny, s dopravou se to protáhne a domů bych se dotala asi tak v půl 12 v noci). Takže prozatím se spokojím s jedním základním dechovým cvičením na vyčištění hlavy :)

A co vy a jóga nebo další praktiky k "duševní" očistě? Máte s něčím takovým zkušenosti, věříte v takové "síly"? Budu se těšit na vaše komentáře :)
 


Komentáře

1 Myshut Myshut | Web | 10. listopadu 2011 v 20:27 | Reagovat

celá má rodina věří v buddhismus.táta nerad chodí k lékařům,když je nemocný.nerad bere chemickou 'medicínu'.zná několik akupunkturistských bodů,které masíruje,aby neměl bolesti.také  neustále dělá něco proto,aby měl silnou imunitu.když jsem nemocná,strká mi furt domácí bylinné čaje a další,které mi většinou chutnají..ale některé věci jsou vážně odporné.když už si neví rady,tak jdu k doktorce:D

2 axe. axe. | Web | 13. listopadu 2011 v 10:20 | Reagovat

Ač jsem si to neuvědomoala, ři čtení tvýho článku jsem si uvědomila, že mě taky tíží jedna věc, přes kterou se nemůžu přenést... Možná je to dobrý nápad..

3 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 13. listopadu 2011 v 12:54 | Reagovat

ja sem nikdy jogu nezkoušela a vuebc k tomu nemam zadnej vztah, a ani me to nelaka... jako nerikam, ze je to spatny. v necem to urco je dobre, ale vim, ze me to absolutne nelaka.. :) ale nejsem odpurce, to vubec :))) trebas se to jednou změni a vyzkousim si to :) kdo vi :)) ale beseda by mohla byt zajimava, na takovou bych i klidne asi šla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama