Svět přestává psát.

12. září 2011 v 15:34 | Creencia
Opravdu, ale opravdu jsem si odvykla psát "výpisky" nebo cokoliv jiného do sešitu nebo bloku. Když něco píšu, datluju to na klávesnici. A tak jsem ze slova "vyjádření" provedla krásné dekadentní "vy já dření". Ruka mi prostě nespojuje písmenka v jeden celek- asi proto, že píši jakýmisi polotiskacími pismenky.
A potom jsem si uvědomila, že je vlastně škoda, že lidé přestávají psát ručně. No ruku na srdce, kdy naposledy jste psali někomu dopis? Já asi před 4 roky kamarádce do Belgie. Ale pohledy z výletů, dovolených a cest a přání k narozeninám nebo k Vánocům posílám pořád. U nás v rodině je to tradice a já se budu snažit, aby to přetrvalo co nejdéle. SMSka nebo e-mail potěší méně a navíc si je nemůžete nikde vystavit :)
Ale stejně.... kde je ta doba, kdy jsem si pravidelně dopisovala s jednou kamarádkou, která bydlela na druhém konci ČR. Dopisy jsem psala na krásný barevný dopisní papír, několikrát je přepisovala, aby byly bez chyby, polepila jsem je veselými samolepkami a teď se budete smát- strašně se mi líbilo olizovat poštovní známky :D
No a vidíte to dneska. Díky facebooku, e-mailu, icq a skypu dokážeme být v kontaktu s lidmi z druhého konce světa během vteřiny, nic nás to nestojí a je to pohodlné. A když už jsme u té pohodlnosti... vždyť už dnešní prvňáčkové se učí psát do písanek nový typ psacího písma, který má být jednodušší. Za deset let vyfasují místo aktovek vlastní notebook, nebo jak?
A proto končím. Vezmu si list papíru a jdu psát esej. Krásným úhledným psacím písmem s těmi kudrlinkami :)
 


Komentáře

1 somebody somebody | Web | 12. září 2011 v 17:07 | Reagovat

Dobrý článek, se kterým musím souhlasit. Všichni jsme zvyklí datlovat na klávesnici. A taky se mi hodněkrát stalo, že jsem rozdělila slova, protože taky píšu tiskacím. Někdy si ve škole říkám, že budu psát deník třeba ručně na papír, ale vždycky zapnu internet a blog a s myšlenkou v hlavě, že je to jednodušší, zapomenu na diář a ruční psaní. Je to škoda. A kdoví, jak to bude za dalších pár let...

2 -E. -E. | Web | 13. září 2011 v 17:56 | Reagovat

já píšu divně. Ruku mám skroucenou.. propisku mám jakože seshora nad řádkem a píšu rovně.. nemám sklon do prava. Těžko se to vysvětluje... ale mě to tak vyhovuje =D je to na půl tiskací, napůl psací.. třeba když jsou ve slově dvě T tak jendo mám tiskací a jedno "psací". Ale na pohled je to hezký. Lidi to po mně přečtou.

Nechápu, proč by se prvňáčkům mělo tohle zjednodušovat.. každej se to naučil tak oni taky. Stejně si věkem každej osvojí svůj styl písma.

3 Pistácie Pistácie | Web | 14. září 2011 v 11:44 | Reagovat

souhklasim, mas naprostou pravdu. je to par let, co jsem si s kamaradkou, ktera bydli na druhe strane republiky, psala dopisy, a vzdy jsem se tesila moc, kdyz prisel dopis do schranky:))

ale pak ani nechapu jak, prestaly jsme si dopisovat.
a pozdeji jsme to vystridaaly emaily .. i kdyz ted uz si zas pro zmenu nepisem vzubec. ale je to opravdu skoda. to mas pravdzu. ale na druhou stranu me mrzi, ze deriv byly znamky celkem levne. a ted ? jak jsou podražene :////

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama