Září 2011

Filosofie, tiramisu, kompromis a plavání

30. září 2011 v 20:42 | Creencia
Tak se vám opět hlásím se svými zprávami ze svého nijak zvláštního života :)
Ve středu jsem si parádně odpočinula a trošku filosofovala :) Studium filosofie mě naprosto chytlo, i když pan profesor je ... no asi víte co :D Takže se teď zabývám Heideggerem, jehož teorie mě velmi zaujaly, ačkoliv bych podle pana profesora měla rozebírat Platonovu Ústavu ;)
Ve čtvrtek jsem se dozvěděla, že jednou za měsíc budu mít na francouzský seminář nového mladého černocha Daniela z Konga! Mám slabost pro černochy a jestli D. bude tak skvělej jako Jean-Paul, tak už vidím, jak budu na něj zase celé dvě hodiny jenom koukat a slintat :D Odpoledne jsem taky udělala tiramisu, které jsem slíbila kamarádovi. A mělo úspěch ;)
No a dneska byl takový smíšený den. Dopoledne mě totálně naštvalo. Nemám ráda lidi, kteří si stanoví vlastní podmínky na úkor všem ostatním, nerespektují rozhodnutí většiny a rozmazávají to tak dlouho, až se z toho stane šílené hromadné drama s pomluvami. Chápu, že se člověku nemusí něco líbit, ale tak existuje něco jako kompromis. Nebo jsem snad jediná, které to slovo něco říká? Den mi alespoň z části zachránila poučná diskuse s jednou Američankou z Hawaie a zejména mí dva kamarádi, se kterými jsem šla na bazén dát si 50 bazénů a dokonce jsem se ubránila topení mé malé osoby :D Mám ty kluky ráda, i když jsou na mě "zlí" :)
Jsem nějak unavená. Zítra dopoledne se chystám opět zachraňovat půlku světa (no dobře, jen 2 zoufalé studenty) a konečně si dopřeju tu mou vytouženou podzimní procházku přírodou :)

London's surprise :)

27. září 2011 v 23:33 | Creencia
Tak vám přináším to moje malé překvapení :) Dneska je to přesně rok, kdy jsem stanula na půdě Londýna! SNila jsem o tom už od svých 10 let, že půjdu na London's University, dostanu tam potom skvělou stáž a přestěhuji se do patrového bytečku s vyhlídkou na Temži :) Spousta věcí se nestala a zřejmě i nestane, ale to nemění fakt, že jsem se do Londýna nakonec dostala- díky škole a skvělým profesorkám angličtiny, které to zařídily :)
A na oslavu toho mého výročí se s vámi podělím o pár fotek a pár řádků mých zážitků :)


To už je zase neděle?

25. září 2011 v 11:37 | Creencia
Ahoj :-) Ten čas ale letí, už je tu zase neděle a zítra pondělí a další týden před námi. Ještě že je ve středu státní svátek (chystám pro vás překvápko, tak se těšte :) ) a budeme doma :)
Ve čtvrtek jsem zjistila, že díky své rýmě mám při své francouzské mluvě krásné francouzské nosovky, které alespoň z části vykompenzovaly moje nedostatky ve slovní zásobě :) Moje radost ale netrvala dlouho, protože o několik hodin později jsem totálně ztratila hlas. Což pro mě- velice ukecanou osobu- bylo naprosto tragické. A nikdo to nechápal a ještě si z toho dělali kamarádi srandu. Následující den se to trošku zlepšilo, ale stejně jsem byla bývala potřebovala tlumočníka. No znejte, když řeknete "They kept on driftin' " a osoba,které to říkáte, se vás zeptá "Was that English?", tak opravdu asi není něco v pořádku :D
Páteční večer jsem strávila hezky pod peřinou a koukala na "Water for Elephants" :) Musím říct, že je to opravdu moc milý film... zatímco příběh hlavních hrdinů je klasicky romanticky kýčovitý a je jasné, jak to dopadne, cirkusové prostředí 30.let minulého století dodává filmu originalitu a Reese s Robertem jsou naprosto neodolatelní, takže hodnotím 3,5 z 5 :)
Víkend je příjemně podzimově sluneční, ideální na posezení na terase s horkým čajem :) Rýma a kašel odeznívají, takže doufám, že počasí vydrží, abych mohla příští týden podniknout procházku do přírody a omrknout, jestli už žloutnou a červenají listy na stromech :)

Mějte se krásně a těšte se na překvápko ;)

Poloviční úspěch

21. září 2011 v 18:28 | Creencia
Musím se pochlubit, že jeden tucet věcí, které musím splnit, se zmenšil na polovinu. Sice mi do toho přibyly další věci, ale ty můžu nechat až na víkend. Na konci temného tunelu (tj. stres, nedostatek času a moc starostí) mi začalo blikat světélko naděje (stíhání, chvilka odpočinku) :)
Další bod poloviční úspěšnosti je ten, že pracuji na tom svém "NE!". Dneska jsem odmítla podělit se se svou prací s dalšími zaúkolovanými osobami, protože jsem nad tím strávila skoro 4 hodiny, vypila 2 litry čaje, zanadávala si na Powerpoint, ztratila polovinu nervů a spotřebovala 20 listů papíru. A poloviční je proto, že jsem to nakonec ve své dobré vůli nevydržela a poskytla alespoň nějaké informace a návod na vypracování.
V krku už moc nebolí, rýma a kašel pořád stejné, ale vidím to nadějně :) další úspěch :)
Odmítám veškerá pozvání na páteční a sobotní akce. Potřebuju se konečně vyspat, jinak asi umřu vyčerpáním ( no dobře, nejspíš ne, ale... :D ).
Jo a všichni mi chválejí mé nové boty, dělá mi to radost :)

Bacil mě bacil

19. září 2011 v 16:04 | Creencia
Tenhle týden jsem opět chtěla začít chodit do fitka na cvičení a naplánovala jsem si bazén s kamarádem. Bohužel už od neděle přežívám jen díky čaji s citronem a medem, vitamínovým tabletám a růžovému prášku. Ani nevíte, jak moc tohleto nemám ráda. Nemám na nic chuť ani náladu, celý den bych nejraději proležela pod teplou peřinou a nic nedělala. Bohužel vzhledem k mým úkolům si to nemůžu dovolit. Už takhle jsem ve skluzu.
A opravdu, opravdu nesnáším, když se mi do té mé hromady nesplněných věcí a stresu připletou jedinci, kterým hoří termín, a na poslední chvíli něco ode mě potřebujou. Fakt super, když jim jsem k dispozici, tak nic nepotřebujou, ale když pomalu ani nevím, kam dřív skočit, tak se ozvou, že něco strašně moc potřebujou. A já jsem tak hodná neboli blbá, že svou práci odložím a věnuju se tomu jejich problému, potom nestíhám ještě víc... a vždycky si říkám, že už příště budu sobecká a řeknu "ne!", jenže to nikdy nedokážu.
No tak jsem si hezky postěžovala a už můžu jít začít něco dělat :D Třeba si mezi tím najdu čas na čtvrtý litr čaje :)

Last Friday Night

17. září 2011 v 19:28 | Creencia
Zdravím :) Musím napsat, že ta včerejší a částečně dnešní akce se náramně vydařila! Definitivně se zapsala mezi ty nejlepší v mém životě. Takže ta moje dnešní lehká kocovina za to stála :) Ale abyste si nemysleli, tolik jsem toho zase nevypila, mně stačí opravdu málo. Ale do třetího podniku jsem už neměla sílu jít :) V každém případě jsem se náramně bavila a opět jsem se přesvědčila, jak skvělé kamarády mám :)
Udělala jsem ale jednu velkou chybu- chtěla jsem se kamarádce pochlubit svými novými botičkami, jenže nějak mi nedošlo, že podpatek+ chodníková dlažba+ alkohol nejdou k sobě. Ještě že jsou kamarádi gentlemani a nabídli mi své rámě :)
A taky jsem přišla na to, že život není jako hollywoodský film, kde vyběhnete na ulici, potřebujete rychle taxika a během 5 vteřin vám jeden zastaví. Musela jsem obvolat celkem 4 taxi-služby, abych se v půl 3 ráno mohla dostat domů. Pan taxikář byl velmi milý, celou cestu měl strašné nutkání se mnou konverzovat, takže jsem v podnapilém stavu vedla rozhovor o stavu našich silnic a o korupci na magistrátu ( mlela jsem strašný nesmysly, až byl z toho pan taxikář velmi rozesmátý a dal mi slevu :D)
Jelikož mi dneska nebylo nejlíp a musela jsem dospávat deficit, musela jsem všechny své povinnosti a naplánované činnosti přesunout na zítřek. Zítra se asi zblázním a stejně očekávám, že polovinu z těch věcí budu muset posunout na pondělí, kde se mi to zase nahromadí a do čtvrtka budu zase vystresovaná.
Ale jak jsem už říkala, stálo mi to za to :)

T.G.I.F.

16. září 2011 v 14:48 | Creencia
Už jsem si myslela, že se toho pátku nedožiju. Mám za sebou very stressful week a před sebou very stressful weekend. Musela jsem se odměnit, že to v rámci možností zvládám, tak jsem si šla koupit boty :D Dostala jsem slevovou poukázku na 100 ,- a v katalogu si jedny vyhlídla. Pochopitelně neměli mojí velikost. Mezitím jsem byla v obchodě jediná zákaznice, tak všechny prodavačky a asistentky běhaly kolem mě, přinášeli různé modely, radily, doporučovaly... cítila jsem se jako nějaká zámožná slečinka, která nakupuje v drahém luxusním obchodě :) Nakonec jsem si vybrala- strašně drahý, ale naprosto dokonalý :) Dokonce jsem k tomu dostala impregnaci s 30% slevou (za ty peníze, co jsem tam nechala, mi to mohli dát zadarmo teda... ). Až mi přijde výpis z banky, budu plakat, ale momentálně jsem spokojená a to je teď nejdůležitější :)
Večer jdu slavit s kamarádkou a pak dalšími kamarády. Potřebujeme zapít dodatečně jedny narozeniny, jeden svátek, přijetí na VŠ, moji úspěšně složenou zkoušku z angličtiny a úspěšně složené státnice :)
*
Mimochodem se strašně těším na podzim :) Začne "svetrová sezóna". Miluju svetry- ty jednoduché, anglické s V-výstřihem, různé barvy a proužkaté. Nic jiného prakticky nenosím, ve skříni nemám ani jednu mikinu (jen ty na sportování a volný čas). Prostě svetry, košile a svršky alá ležérní business- woman- to je moje :)

A co vy? Těšíte se na podzim? :)

Mám jizvu na rtu

14. září 2011 v 16:42 | Creencia
Víte, mám ráda písničky s klavírním nebo kytarovým doprovodem, jednoduchou melodií ale zato s úžasnými silnými texty. Proto mám ráda písničky od Jaromíra Nohavici. A nestydím se za to :)
Moje nejoblíbenější je bezesporu "MÁM JIZVU NA RTU" (i když ji neznám tak dlouho) :) Poprvé jsem si slyšela v rádiu, když jsem jednou jela po novém pražském okruhu. Tolik jsem se do ní zaposlouchala, že jsem skoro přejela výjezd a na poslední chvíli musela přejíždět přes 2 pruhy (dodatečně se omlouvám všem řidičům jedoucím za mnou ;) ). Ten text mě naprosto dostal. Lépe bych to nenapsala.

Jen tak mimochodem:

Kdyby se někdo z vás na anděla ptal...
Tak mám jizvu na bříšku, když při mně stál :)

písnička k poslechu pod perexem :)

Svět přestává psát.

12. září 2011 v 15:34 | Creencia
Opravdu, ale opravdu jsem si odvykla psát "výpisky" nebo cokoliv jiného do sešitu nebo bloku. Když něco píšu, datluju to na klávesnici. A tak jsem ze slova "vyjádření" provedla krásné dekadentní "vy já dření". Ruka mi prostě nespojuje písmenka v jeden celek- asi proto, že píši jakýmisi polotiskacími pismenky.
A potom jsem si uvědomila, že je vlastně škoda, že lidé přestávají psát ručně. No ruku na srdce, kdy naposledy jste psali někomu dopis? Já asi před 4 roky kamarádce do Belgie. Ale pohledy z výletů, dovolených a cest a přání k narozeninám nebo k Vánocům posílám pořád. U nás v rodině je to tradice a já se budu snažit, aby to přetrvalo co nejdéle. SMSka nebo e-mail potěší méně a navíc si je nemůžete nikde vystavit :)
Ale stejně.... kde je ta doba, kdy jsem si pravidelně dopisovala s jednou kamarádkou, která bydlela na druhém konci ČR. Dopisy jsem psala na krásný barevný dopisní papír, několikrát je přepisovala, aby byly bez chyby, polepila jsem je veselými samolepkami a teď se budete smát- strašně se mi líbilo olizovat poštovní známky :D
No a vidíte to dneska. Díky facebooku, e-mailu, icq a skypu dokážeme být v kontaktu s lidmi z druhého konce světa během vteřiny, nic nás to nestojí a je to pohodlné. A když už jsme u té pohodlnosti... vždyť už dnešní prvňáčkové se učí psát do písanek nový typ psacího písma, který má být jednodušší. Za deset let vyfasují místo aktovek vlastní notebook, nebo jak?
A proto končím. Vezmu si list papíru a jdu psát esej. Krásným úhledným psacím písmem s těmi kudrlinkami :)

Vůně knih a papíru

9. září 2011 v 20:58 | Creencia
Dneska odpoledne jsem se vydala na British Council vyzvednout si ten certifikát, abych měla konečně černé na bílém, že umím anglicky :D na BC to miluju :) Všude je to krásně prosklené, mluví se tam anglicky a nějak tam na mě působí uklidňující atmosféra :) Hezky jsem si vyčkala 45 min frontu, přečetla snad všechny prospekty a brožurky, abych se nakonec od jednoho milého pána dozvěděla, že tam ten můj certifikát nemají. Že se asi stala někde chyba a že mám nejdříve kontaktovat "svou" jazykovou školu a potom se to bude nějak řešit. Super, proč vždycky musím mít nějaké administrativní nebo úřední problémy?
Chtěla jsem si spravit náladu, a jelikož jsem byla nedaleko Václaváku, skočila jsem do LUXORU :) Asi půlka pražských studentů šla kupovat učebnice- více lidí jsem viděla snad jen v Londýně v Primemarku na Oxford Street.... :)
Ale nenechala jsem se odradit, protože nakupování tam miluju. Zbožňuju tu vůni nových knih, učebnic a papíru :) Jsem schopná tam strávit i hodiny a jen tak chodit mezi regály, koukat na knížky, listovat, prohlížet a neodolat a pár stovek tam nechat :) Dnešním úlovkem se kromě pár učebnic a odborných knih stal naprosto dokonalý diář na rok 2012 a menší bloček na zápisky všeho druhu :)
No a taky jsem byla na čaji s jedním kamarádem. Šprtá se na státnice a potřeboval se rozptýlit. Nevím, jestli já a zelený čaj byla pro něj ta správná volba, ale hezky jsme se pobavili, zasmáli a bylo to fajn :)

A co vy? Kde rádi nakupujete? :)